Kdo je to?
Kdo byl Miloslav Šimek? Životopis Miloslav Šimek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Miloslav Šimek

Kdo byl Miloslav Šimek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Miloslav Šimek byl český spisovatel, komik , humorista, filmový a divadelní herec. Šimek se narodil v Praze. Po maturitě na střední škole se hlásil na vysokou školu na právnickou fakultu, ale nebyl přijat. Místo toho chvíli pracoval ve firmě Stavoinvest (státní podnik) jako účetní. Poté byl přijat na Národní pedagogický institut. Během studií se setkal se svým budoucím kolegou, humoristou Jiřím Grossmannem. Po studiu na vysoké škole mohl Šimek vyučovat český jazyk, dějepis a výtvarnou výchovu. Šimek odešel na vojnu, kde založil divadelní soubor Vojenské jeviště. Po povinné vojenské službě mohl učit, ale místo toho začal spolupracovat s Jiřím Grossmannem v pražském divadle Semafor.
Šimek s Grossmannem se díky svým společným vystoupením stali brzy velmi oblíbenou dvojicí v období 1966-1971. Kromě divadla Semafor spolu občas vystupovali v malém divadle Sluníčko. Mezi jejich známé divadelní představení patří Besídka zvláštní školy (1967), Návštěvní den č. 1 (1967), Návštěvní den č. 2 (1968). Představení Návštěvní den měl dohromady osm epizod (poslední Návštěvní den č. 8 z roku 1993. Roku 1971 zemřel Jiří Grossmann (Hodgkinova choroba) a Šimek následně začal spolupracovat s hercem Luďkem Sobotou, Petrem Nárožným a Jiřím Krampolem.
V té době se Šimek začal objevovat ve filmu. Zahrál se ve filmech Případ mrtvého muže (1974), v komedii Jen ho nechte, ať se bojí! (1977), Hop – a je tu lidoop (1977) nebo Buldoci a třešně (1981).
Kvůli neshodám s vedením Miloslav Šimek odchází z divadla Semafor a zakládá divadlo Jiřího Grossmanna (1991). Zde vytvořil oblíbenou dvojici se slovenskou herečkou Zuzanou Bubílkovou, se kterou hrál až do své smrti. Mezi jejich nejznámější vystoupení patří televizní satirický pořad Politické Harašení (2001-2003). Šimek zemřel na leukémii ve věku 62 let (2004).
S kolegou Grossmannem společně napsali knihy Besídka zvláštní školy (1969), Návštěvní dny (1975), Návštěva cirkusu (1976). S Luďkem Sobotou vydali knihu Tři mušketýři (1987) a se Zuzanou Bubílkovou napsali politicky orientované humoristické knihy Politici nevyhynou (1997), Politická kámasútra (1998), Politická záchytka (1999) a Politické mraveniště (2000) a další.Kdo byl Miloslav Šimek? Životopis Miloslav Šimek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Miloslav Šimek

Národnost: česká
Datum narození: 7. 3. 1940
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava
Datum úmrtí: 16. 2. 2004

Zaujala vás biografie osobnosti Miloslav Šimek? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Ruchadlo? Znáte termín Slunovrat? Víte, co je to Pojistný podvod? Víte, co je to eBay?

Klíčová slova: zajímavosti, herectví, Miloslav Šimek, životopis, narození, život, kde se narodil Miloslav Šimek?, datum úmrtí, osobnosti, lexikon, kdo je Miloslav Šimek?, osobnost, informace, vysvětlení, popis, nežijící

Pojem Miloslav Šimek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Miloslav Šimek

Zkusit najít slovo Miloslav Šimek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Miloslav Šimek ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Miloslav Šimek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Miloslav Šimek na Google obrázcích

Vyhledat heslo Miloslav Šimek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Miloslav Šimek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Miloslav Šimek?

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo byl Miloslav Šimek? Kdy se narodil Miloslav Šimek? Kde se narodil Miloslav Šimek? Kdy zemřel Miloslav Šimek? Miloslav Šimek se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herec v bílém, miloslav Šimek, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Miloslav Šimek třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miloslav Šimek i v jiné kategorii než je herectví.