Kdo je to?
Kdo byl Maurice Ravel? Životopis Maurice Ravel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Maurice Ravel?

Kdo byl Maurice Ravel? Životopis, informace, biografie, hudba

Maurice Ravel byl francouzský impresionistický hudební skladatel.
Jeho otec byl Švýcar a matka Španělka, už v Mauricově dětství však přesídlili do Paříže. Španělská hudba a kultura však pro Maurice Ravela zůstala celoživotní inspirací a promítá se v jeho díle.
Jako klavírista a hudební skladatel se vydal cestou hudebního impresionismu a dnes je považován za jednoho z jeho nejtypičtějších představitelů.
Uznání si získal svou Španělskou rapsódií (1907), využívající prvky španělského folklóru. Zřejmě nejznámější Ravelovo dílo je jeho Bolero z roku 1928, které původně vzniklo jako baletní hudba, postupně však začalo být interpretováno tradičně koncertně. Vynikající je i další jeho balet Dafnis a Chloé, nejrozsáhlejší z jeho děl. Složil také dvě opery - Španělská hodina (1907) a Dítě a kouzla (1925).
První světovou válku strávila Maurice Ravel na frontě, odtud pochází suita Náhrobek Couperinův, věnovaná jeho padlým spolubojovníkům.
Z jeho dalšího díla zmiňme ještě klavírní tvorbu - např. známá Pavana za mrtvou infantku (1899), Kašpar noci (1908) nebo Má matka husa (1910).
Po nehodě v roce 1932 začal trpět apraxií, která mu znemožnila dál pracovat. Zemřel o pět let později.Kdo byl Maurice Ravel? Životopis Maurice Ravel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Maurice Ravel

Národnost: francouzská
Datum narození: 7. března 1875
Místo narození: Ciboure, Francie
Datum úmrtí: 28. prosince 1937

Popis osobnosti Maurice Ravel můžete sdílet s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Foyer? Rozumíte pojmu Lumen? Víte co je Skóre? Znáte pojem Alkoholismus?

Klíčová slova: národnost, lexikon, hudba, narození, datum úmrtí, místo narození, osobnosti, životopis, nežijící, kdo to je, informace, biografie, popis, wikipedie, kdo je Maurice Ravel?, hudba

Pojem Maurice Ravel je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Maurice Ravel

Zkusit najít frázi Maurice Ravel na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Maurice Ravel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Maurice Ravel ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Maurice Ravel na Google.cz

Vyhledat výraz Maurice Ravel ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Maurice Ravel například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Maurice Ravel? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Maurice Ravel? Kdy se narodil Maurice Ravel? Kde se narodil Maurice Ravel? Kdy zemřel Maurice Ravel? Maurice Ravel je v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Maurice Ravel dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Maurice Ravel i v jiné kategorii než je hudba.