Kdo je to?
Kdo je Petr Benda? Životopis Petr Benda, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Petr Benda

Kdo je Petr Benda? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Petr Benda je český podnikatel a politik.
V roce 1994 vstoupil do sociální demokracie a zpočátku se angažoval v komunální politice - působil jako zastupitel města Teplice a byl dlouholetým předsedou krajské organizace ČSSD v Ústeckém kraji. Stal se jedním ze spojenců Jiřího Paroubka ve straně, a díky tomu se mu dařilo ve strukturách sociální demokracie i v domácí politice stoupat vzhůru. V roce 2010 kandidoval do Poslanecké sněmovny - sice neuspěl, ale nakonec se do poslanecké lavice dostal jako náhradník.
V roce 2011 odešel s Jiřím Paroubkem do jeho nově založené strany Národní socialisté - levice 21. století (zkratka LEV 21). S touto stranou a ani později, když se pokoušel do politiky vrátit v barvách jiných uskupení, se mu však nedařilo uspět.
Titul inženýr získal na soukromé VŠ známé jako AMBIS, panovaly však pochybnosti o regulérnosti tohoto studia. S jeho jménem, podnikáním i působením v politice spojovala dobová média řadu podezření z machinací, ovlivňování a dalších kontroverzí, nicméně nic z toho se nikdy nedostalo před soud.Kdo je Petr Benda? Životopis Petr Benda, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Petr Benda

Národnost: česká
Datum narození: 20. ledna 1971

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Petr Benda sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Požární sport? Pamatujete si definici pojmu Asertivita? Vzpomenete si na definici slova Plynová pistole? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rohový kop?

Klíčová slova: politici, vysvětlení, zajímavosti, kdo je Petr Benda?, wikipedie, kdy se narodil Petr Benda?, národnost, biografie, wiki, informace, život, datum narození, Petr Benda, životopis, politici, lexikon

Pojem Petr Benda je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Petr Benda v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Petr Benda ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Petr Benda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Petr Benda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Petr Benda na Youtube

Vyhledat výraz Petr Benda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Benda například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Benda

Teď už víte Kdo je to Petr Benda? Kdy se narodil Petr Benda? Petr Benda je v sekci Politici

Kategorie politici, zrzek politik, petr Benda, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Petr Benda např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Benda i v jiné kategorii než je politici.