Kdo je to?
Kdo je Petr Benda? Životopis Petr Benda, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Petr Benda?

Kdo je Petr Benda? Životopis, informace, biografie, politici

Petr Benda je český podnikatel a politik.
V roce 1994 vstoupil do sociální demokracie a zpočátku se angažoval v komunální politice - působil jako zastupitel města Teplice a byl dlouholetým předsedou krajské organizace ČSSD v Ústeckém kraji. Stal se jedním ze spojenců Jiřího Paroubka ve straně, a díky tomu se mu dařilo ve strukturách sociální demokracie i v domácí politice stoupat vzhůru. V roce 2010 kandidoval do Poslanecké sněmovny - sice neuspěl, ale nakonec se do poslanecké lavice dostal jako náhradník.
V roce 2011 odešel s Jiřím Paroubkem do jeho nově založené strany Národní socialisté - levice 21. století (zkratka LEV 21). S touto stranou a ani později, když se pokoušel do politiky vrátit v barvách jiných uskupení, se mu však nedařilo uspět.
Titul inženýr získal na soukromé VŠ známé jako AMBIS, panovaly však pochybnosti o regulérnosti tohoto studia. S jeho jménem, podnikáním i působením v politice spojovala dobová média řadu podezření z machinací, ovlivňování a dalších kontroverzí, nicméně nic z toho se nikdy nedostalo před soud.Kdo je Petr Benda? Životopis Petr Benda, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Petr Benda

Národnost: česká
Datum narození: 20. ledna 1971

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Petr Benda sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Flegmóna? Víte, co je to ZPS? Vzpomenete si na definici slova Cookies? Rozumíte pojmu Vrstevnice?

Klíčová slova: život, Petr Benda, informace, kdy se narodil Petr Benda?, lexikon, zajímavosti, wiki, národnost, wikipedie, Petr Benda, popis, kdo je Petr Benda?, datum narození, biografie, vysvětlení, životopis

Pojem Petr Benda je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledejte bez špehování slovo Petr Benda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Petr Benda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Petr Benda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Petr Benda na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Petr Benda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Benda například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Petr Benda?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Petr Benda? Kdy se narodil Petr Benda? Petr Benda patří do sekce Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Petr Benda řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Benda i v jiné kategorii než je politici.