Kdo je to?
Kdo je Rudolf Hrušínský mladší? Životopis Rudolf Hrušínský mladší, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Rudolf Hrušínský mladší?

Kdo je Rudolf Hrušínský mladší? Životopis, informace, biografie, herectví

Rudolf Hrušínský mladší je český filmový, seriálový a divadelní herec. Hrušínský mladší se narodil v Praze do herecké rodiny Hrušínských. Jeho otec byl slavný herec Rudolf Hrušínský. Jeho starším bratrem je také herec Jan Hrušínský.
Hrušínský začal po základní škole studovat hru na klavír a akordeon na Státní konzervatoři v Praze. Po úspěšném dokončení konzervatoře byl přijat na pražskou DAMU, kterou úspěšně dokončil v roce 1974. Následně získal angažmá v pražském divadle Ateliér, odkud v roce 1978 přešel do Činoherního klubu. V Činoherním klubu působil celkem dvacet sezon. Později vystupoval v Divadle Bez zábradlí, aj.
Rudolf Hrušínský mladší za svůj život ztvárnil role ve stovce filmů. Poprvé si zahrál ve snímku Lítost z roku 1970. Od té doby si zahrál v úspěšných filmech jako Postřižiny (1980), Slavnosti sněženek, Jára Cimrman ležící, spící (1983), Rozpuštěný a vypuštěný (1984), Vesničko má středisková (1985), Dobří holubi se vracejí (1988), Obecná škola (1991), Černí baroni (1992), Byl jednou jeden polda (1995), Knoflíkáři, Zdivočelá země (1997), Obsluhoval jsem anglického krále, a další.
Hrušínský se objevil také v televizních seriálech Moje srdcová sedma (1984), Cirkus Humberto (1988), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Zdivočelá země (1997), Život na zámku (1998). Již od roku 2005 hraje domovníka Peška v nekonečném seriálu Ulice TV Nova.
Stejně jako jeho otec, tak i Rudolf Hrušínský mladší je vášnivým rybářem.
Spolu se svou ženou má syna (Rudolf Hrušínský nejmladší).Kdo je Rudolf Hrušínský mladší? Životopis Rudolf Hrušínský mladší, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Rudolf Hrušínský mladší

Národnost: česká
Datum narození: 5. 10. 1946
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rudolf Hrušínský mladší s jinými lidmina Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Geografie? Víte co je Compliance? Vzpomněli byste si na význam slova Baobab? Vzpomněli byste si co označuje výraz Valhalla?

Klíčová slova: informace, zajímavosti, národnost, datum narození, wiki, herectví, osobnost, lexikon, kdy se narodil Rudolf Hrušínský mladší?, narození, wikipedie, kde se narodil Rudolf Hrušínský mladší?, vysvětlení, životopis, místo narození, herectví

Pojem Rudolf Hrušínský mladší je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Rudolf Hrušínský mladší ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rudolf Hrušínský mladší ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Rudolf Hrušínský mladší ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Rudolf Hrušínský mladší na Google obrázcích

Hledat pojem Rudolf Hrušínský mladší ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rudolf Hrušínský mladší například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Rudolf Hrušínský mladší? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Rudolf Hrušínský mladší? Kdy se narodil Rudolf Hrušínský mladší? Kde se narodil Rudolf Hrušínský mladší? Rudolf Hrušínský mladší je v kategorii Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Rudolf Hrušínský mladší dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rudolf Hrušínský mladší i v jiné kategorii než je herectví.