Kdo je to?
Kdo je Jiří Štrébl? Životopis Jiří Štrébl, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jiří Štrébl

Kdo je Jiří Štrébl? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jiří Štrébl je český filmový, seriálový a divadelní herec, který se narodil 11. listopadu 1958 v Praze. Kvůli špatnému kádrovému posudku nemohl za socialismu studovat na střední škole, a proto se vyučil prodavačem. Nakonec vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a je tedy inženýrem ekonomie.
Přestože nemá herecké vzdělání, tato mu profese mu nakonec nejvíc učarovala a v současnosti jej mohou diváci pravidelně vídat na televizních obrazovkách coby Miloše Knoblocha v nekonečném seriálu Ulice.
V průběhu vysokoškolského studia se dostal díky kamarádovi na zkoušku amatérského divadla a ta na něj zapůsobila natolik, že se u divadla již rozhodl zůstat. Objevoval se na prknech A-studia Rubín, spolku Kašpar či divadla Komedie. Několik let zůstal na volné a angažmá získal i v Městských divadlech pražských.
Ani filmových rolí nemá Jiří Štrébl nedostatek. Vůbec poprvé se objevil v roce 1987 ve filmu Bony a klid, brzy poté měl možnost zahrát si i ve snímcích Proces s vrahy Martynové, Divoká svině, Diamantové meče, Strážní andělé, Trampoty pana Humbla a Nevěsta pro Paddyho.
Mezi lety 1999 a 2009 se v žádném filmu neobjevil, věnoval se v té době však seriálové tvorbě.
Na kontě má obrovskou řádku seriálových rolí. Začínal již v roce 1991 Velmi uvěřitelnými příběhy, na což navázal až o šest let později v Pražském písničkáři. Od té doby již hraje prakticky nepřetržitě. Objevil se například v seriálu Černí andělé, Zdivočelá země, České století, Kriminálka Anděl, Proč bychom se netopili, Vraždy v kruhu, Případ pro exorcistu, Policie Modrava, Labyrint, Případy 1. oddělení, Atentát a mnoho dalších.
Z jeho novějších rolí je možné jmenovat oblíbený seriál Kukačky, drama Podezření nebo seriál z lékařského prostředí Anatomie života. Mezi filmy pak Lídu Baarovou, film Milada věnovaný Miladě Horákové, Zlatý podraz, Modelář nebo Prezidentka.
Jeho sestrou je Alena Štréblová, která se stejně jako Jiří věnuje herectví. Oproti svému bratrovi však vystudovala pražskou DAMU a dnes se objevuje před kamerou stejně často jako na divadelních prknech. Sourozenci patrně zdědili své umělecké sklony po podobně založených rodičích.
Podle svých vlastních slov Štrébl hraje především dva typy postav. Svině a velké svině. Pro jeho drsné vzezření jej mnoho režisérů obsazuje do rolí vrahů a násilníků. On sám je v soukromém životě však pravým opakem. Je otcem dvou dětí. Má syna Eduarda a dceru Ester. Za nejkrásnější období svého života považuje rok, který mohl strávit na rodičovské dovolené.
Jeho obrovskou vášní je fotografování.Kdo je Jiří Štrébl? Životopis Jiří Štrébl, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jiří Štrébl

Národnost: československá, česká
Datum narození: 11. listopadu 1958
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jiří Štrébl sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Trajektorie? Pamatujete si definici pojmu Umělý kámen? Znáte pojem Souvrať? Vzpomněli byste si co znamená slovo Eunuch?

Klíčová slova: místo narození, osobnosti, informace, lexikon, Jiří Štrébl, národnost, herectví, datum narození, vysvětlení, osobnost, biografie, herectví, wikipedie, životopis, kdo je Jiří Štrébl?, popis

Pojem Jiří Štrébl je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Jiří Štrébl na Youtube

Hledat heslo Jiří Štrébl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Jiří Štrébl ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Jiří Štrébl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Jiří Štrébl ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Štrébl například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Štrébl?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Jiří Štrébl? Kdy se narodil Jiří Štrébl? Kde se narodil Jiří Štrébl? Jiří Štrébl je v sekci Herectví

Kategorie herectví, blond herečka, jiří Štrébl, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jiří Štrébl třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Štrébl i v jiné kategorii než je herectví.