Kdo je to?
Kdo je Jiří Štrébl? Životopis Jiří Štrébl, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jiří Štrébl?

Kdo je Jiří Štrébl? Životopis, informace, biografie, herectví

Jiří Štrébl je český filmový, seriálový a divadelní herec, který se narodil 11. listopadu 1958 v Praze. Kvůli špatnému kádrovému posudku nemohl za socialismu studovat na střední škole, a proto se vyučil prodavačem. Nakonec vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a je tedy inženýrem ekonomie.
Přestože nemá herecké vzdělání, tato mu profese mu nakonec nejvíc učarovala a v současnosti jej mohou diváci pravidelně vídat na televizních obrazovkách coby Miloše Knoblocha v nekonečném seriálu Ulice.
V průběhu vysokoškolského studia se dostal díky kamarádovi na zkoušku amatérského divadla a ta na něj zapůsobila natolik, že se u divadla již rozhodl zůstat. Objevoval se na prknech A-studia Rubín, spolku Kašpar či divadla Komedie. Několik let zůstal na volné a angažmá získal i v Městských divadlech pražských.
Ani filmových rolí nemá Jiří Štrébl nedostatek. Vůbec poprvé se objevil v roce 1987 ve filmu Bony a klid, brzy poté měl možnost zahrát si i ve snímcích Proces s vrahy Martynové, Divoká svině, Diamantové meče, Strážní andělé, Trampoty pana Humbla a Nevěsta pro Paddyho.
Mezi lety 1999 a 2009 se v žádném filmu neobjevil, věnoval se v té době však seriálové tvorbě.
Na kontě má obrovskou řádku seriálových rolí. Začínal již v roce 1991 Velmi uvěřitelnými příběhy, na což navázal až o šest let později v Pražském písničkáři. Od té doby již hraje prakticky nepřetržitě. Objevil se například v seriálu Černí andělé, Zdivočelá země, České století, Kriminálka Anděl, Proč bychom se netopili, Vraždy v kruhu, Případ pro exorcistu, Policie Modrava, Labyrint, Případy 1. oddělení, Atentát a mnoho dalších.
Z jeho novějších rolí je možné jmenovat oblíbený seriál Kukačky, drama Podezření nebo seriál z lékařského prostředí Anatomie života. Mezi filmy pak Lídu Baarovou, film Milada věnovaný Miladě Horákové, Zlatý podraz, Modelář nebo Prezidentka.
Jeho sestrou je Alena Štréblová, která se stejně jako Jiří věnuje herectví. Oproti svému bratrovi však vystudovala pražskou DAMU a dnes se objevuje před kamerou stejně často jako na divadelních prknech. Sourozenci patrně zdědili své umělecké sklony po podobně založených rodičích.
Podle svých vlastních slov Štrébl hraje především dva typy postav. Svině a velké svině. Pro jeho drsné vzezření jej mnoho režisérů obsazuje do rolí vrahů a násilníků. On sám je v soukromém životě však pravým opakem. Je otcem dvou dětí. Má syna Eduarda a dceru Ester. Za nejkrásnější období svého života považuje rok, který mohl strávit na rodičovské dovolené.
Jeho obrovskou vášní je fotografování.Kdo je Jiří Štrébl? Životopis Jiří Štrébl, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jiří Štrébl

Národnost: československá, česká
Datum narození: 11. listopadu 1958
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Jiří Štrébl? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Tarhoňa? Pamatujete si definici pojmu Dyspepsie? Znáte pojem Guarana? Vzpomněli byste si co znamená slovo Spořič obrazovky?

Klíčová slova: lexikon, kdo je Jiří Štrébl?, narození, vysvětlení, národnost, Jiří Štrébl, životopis, popis, kdy se narodil Jiří Štrébl?, zajímavosti, wikipedie, život, herectví, datum narození, wiki, místo narození

Pojem Jiří Štrébl je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat frázi Jiří Štrébl ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Štrébl ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Jiří Štrébl ve Wikipedii

Najít pojem Jiří Štrébl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Jiří Štrébl na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Štrébl například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Štrébl

Právě nyní již víte Kdo je to Jiří Štrébl? Kdy se narodil Jiří Štrébl? Kde se narodil Jiří Štrébl? Jiří Štrébl se nachází v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Jiří Štrébl např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Štrébl i v jiné kategorii než je herectví.