Kdo je to?
Kdo je to Polyhistor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polyhistor? Lidé, psychologie

Kdo je to Polyhistor?

Co znamená a jaký je význam slova Polyhistor?

Polyhistor je člověk který má rozsáhlé znalosti a dovednosti hned v několika oborech lidské činnosti. Podobný význam má termín renesanční člověk.
Polyhistor má obvykle hluboké vědomosti z řady humanitních i přírodních oborů - často historie, astronomie, ale i matematika, zároveň však může být například i hudebně nadaný nebo oplývat technickými a řemeslnými dovednostmi.
Polyhistor byl skutečně žijící osoba - řecký učenec, který působil v Římě, a z jeho dochovaných spisů se zdá, že šlo o mimořádně nadaného člověka. V renesanci, která přinesla obdiv k řadě antických postav, se o něm začalo znovu mluvit a jeho jméno se stalo synonymem pro člověka neobvykle širokých vědomostí a schopností.Kdo je to Polyhistor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polyhistor? Lidé, psychologie

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Turecká káva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Časové pásmo? Znáte definici termínu XML? Znáte termín Testosteron?

Klíčová slova: slovo, wikipedie, odborný výraz, přesný výraz, Polyhistor, lexikon, co znamená, definice, přesný význam, formulace, termín, psychologie, heslo, psychologie, původ slova, přesný výraz

Pojem Polyhistor je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Polyhistor zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Polyhistor ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Polyhistor ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Polyhistor ve Wikislovníku

Hledat termín Polyhistor ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Polyhistor na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyhistor například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Vysvětlení významu slova Polyhistor, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Polyhistor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polyhistor? Definice pojmu Polyhistor patří do kategorie Psychologie

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste též najít informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Polyhistor i v jiné sekci než v psychologie.