Kdo je to?
Kdo je to Polyhistor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polyhistor? Lidé, psychologie

Polyhistor

Jaký je význam slova Polyhistor? Co to znamená?

Polyhistor je člověk který má rozsáhlé znalosti a dovednosti hned v několika oborech lidské činnosti. Podobný význam má termín renesanční člověk.
Polyhistor má obvykle hluboké vědomosti z řady humanitních i přírodních oborů - často historie, astronomie, ale i matematika, zároveň však může být například i hudebně nadaný nebo oplývat technickými a řemeslnými dovednostmi.
Polyhistor byl skutečně žijící osoba - řecký učenec, který působil v Římě, a z jeho dochovaných spisů se zdá, že šlo o mimořádně nadaného člověka. V renesanci, která přinesla obdiv k řadě antických postav, se o něm začalo znovu mluvit a jeho jméno se stalo synonymem pro člověka neobvykle širokých vědomostí a schopností.Kdo je to Polyhistor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polyhistor? Lidé, psychologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Polyhistor se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Spondylóza? Vzpomněli byste si na význam slova Urbi et orbi? Znáte definici termínu Pašmína? Znáte definici termínu Represe?

Klíčová slova: wikipedie, přesný výraz, význam slova, wiki, psychologie, přesný výraz, termín, Polyhistor, původ slova, definice, lexikon, slovo, formulace, přesný význam, vysvětlení, informace

Pojem Polyhistor je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Polyhistor v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Polyhistor ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Polyhistor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Polyhistor ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polyhistor ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Polyhistor ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyhistor například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Polyhistor, definice, vysvětlení pojmu

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Polyhistor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polyhistor? Definice pojmu Polyhistor je v kategorii Psychologie

Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pokuste se vyhledat informace pojem, text, definici, řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Polyhistor i v jiných kategoriích (než psychologie).