Kdo je to?
Kdo je to Polyhistor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polyhistor? Lidé, psychologie

Kdo je to Polyhistor?

Co znamená a jaký je význam slova Polyhistor?

Polyhistor je člověk který má rozsáhlé znalosti a dovednosti hned v několika oborech lidské činnosti. Podobný význam má termín renesanční člověk.
Polyhistor má obvykle hluboké vědomosti z řady humanitních i přírodních oborů - často historie, astronomie, ale i matematika, zároveň však může být například i hudebně nadaný nebo oplývat technickými a řemeslnými dovednostmi.
Polyhistor byl skutečně žijící osoba - řecký učenec, který působil v Římě, a z jeho dochovaných spisů se zdá, že šlo o mimořádně nadaného člověka. V renesanci, která přinesla obdiv k řadě antických postav, se o něm začalo znovu mluvit a jeho jméno se stalo synonymem pro člověka neobvykle širokých vědomostí a schopností.Kdo je to Polyhistor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polyhistor? Lidé, psychologie

Líbí se vám definice kdo je to Polyhistor? Pak se podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Turecká káva? Znáte pojem Svastika? Znáte definici termínu Literatura faktu? Vzpomenete si na definici slova Bipolární porucha?

Klíčová slova: heslo, slovo, etymologie, definice, význam pojmu, vysvětlení, wikipedie, přesný význam, formulace, přesný výraz, přesný výraz, lexikon, synonymum, popis, význam slova, Polyhistor

Pojem Polyhistor je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Polyhistor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Polyhistor na Youtube

Zkusit najít pojem Polyhistor ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Polyhistor ve Wikislovníku

Hledat pojem Polyhistor ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyhistor například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Vysvětlení významu slova Polyhistor, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Polyhistor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polyhistor? Definice pojmu Polyhistor patří do kategorie Psychologie

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než psychologie).