Kdo je to?
Kdo je to Geroj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Geroj? Lidé, mytologie

Kdo je to Geroj?

Co znamená a jaký je význam slova Geroj?

Geroj je hrdina. Slovo pochází z ruštiny. Původně popisuje mytologické hrdiny, pocházející ze starých příběhů - tedy takové, kteří konali nadlidské činy. Tyto hrdinské příběhy často vstoupily do lidové slovesnosti a později ovlivňovaly národní kulturu a mytologii. Odtud se zase promítly například do moderní státnosti, například státních symbolů atd. Slovo se však používá i v současnosti v běžném významu slova hrdina.
V češtině se ale význam slova poněkud posunul: zde je vnímáno spíše ironicky, posměšně, expresivně. Nazveme-li někoho gerojem, obvykle tím hrdinství daného člověka spíše zpochybňujeme, zmenšujeme nebo zesměšňujeme.Kdo je to Geroj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Geroj? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Geroj s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Raspberry pi? Víte co je Pandemie? Vzpomenete si na definici slova Náprstek? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vinobraní?

Klíčová slova: wiki, informace, synonymum, formulace, přesný výraz, význam slova, Geroj, mytologie, popis, heslo, lexikon, slovo, význam pojmu, wikipedie, odborný výraz, přesný výraz

Pojem Geroj je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Geroj v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Geroj ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Geroj na Google.cz

Zkusit najít slovo Geroj ve Wikipedii

Vyhledat termín Geroj na Google obrázcích

Vyhledat výraz Geroj ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Geroj například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Vysvětlení významu slova Geroj, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Geroj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Geroj? Definice pojmu Geroj je v kategorii Mytologie

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Geroj hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).