Kdo je to?
Kdo je to, byl Sangvinik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sangvinik? Lidé, psychologie

Kdo je to Sangvinik?

Co znamená a jaký je význam slova Sangvinik?

Řecký filozof a lékař Hippokratés rozděloval lidi podle jejich temperamentu do čtyř skupin a věřil, že jejich charakteristiky jsou ovlivněny převládající tělní tekutinou (sangvinik, melancholik, cholerik, flegmatik). U sangviniků to byla krev. Sangvinika lze popsat jako stabilního extroverta, člověka s veselou, společenskou povahou, čilého, komunikativního a optimisticky zaměřeného. Na druhou stranu bývají sangvinici údajně povrchní, příliš výřeční, neklidní, nesnesou porážku a mají potíže se soustředěním. I když bylo toto dělení dávno překonáno, stále na něj můžeme často narazit. Kdybychom ho chtěli aplikovat v praxi, je třeba mít na paměti, že nikdo nebude bezezbytku splňovat uváděné charakteristiky, spíše bude kombinací více typů.Kdo je to, byl Sangvinik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sangvinik? Lidé, psychologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Sangvinik s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Bitcoin? Vzpomenete si na definici slova Scio? Víte co je Galgán? Vzpomněli byste si na význam slova Teritorium?

Klíčová slova: popis, odborný výraz, význam slova, co znamená, význam pojmu, termín, formulace, slovo, wiki, synonymum, Sangvinik, přesný výraz, pojem, význam, kdo to je, definice

Pojem Sangvinik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Sangvinik

Hledat heslo Sangvinik ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Sangvinik na Google.cz

Hledat videa s názvem Sangvinik na Youtube

Vyhledat termín Sangvinik ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sangvinik například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sangvinik

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Sangvinik? Kdo to byl Sangvinik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sangvinik? Definice pojmu Sangvinik je v kategorii psychologie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, slovo, definici, slovíčko například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Sangvinik i jinde než v sekci než v psychologie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.