Kdo je to?
Kdo je Kateřina Bursíková Jacques? Životopis Kateřina Bursíková Jacques, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kateřina Bursíková Jacques

Kdo je Kateřina Bursíková Jacques? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Kateřina Bursíková Jacques, rozená Pajerová, je česká politička (Strana zelených, později Liberálně ekologická strana) a státní úřednice.
Kateřina se narodila 2. června 1971 v rodině fotografa Oty Pajera a Olgy Sozanské, které byla předsedkyní Národního dobrovolnického centra Hestia. Političkou je i její starší sestra Monika MacDonagh-Pajerová, pradědeček Jan Roth se zase proslavil jako kameraman. Katka tedy měla blízko jak k politice, tak k umění, vybrala si však politiku. Po maturitě odjela pracovat do sousedního Německa jako au-pair, současně však dále studovala - na Svobodné univerzitě v Berlíně. Zde poznala svého prvního manžela, Christiana Jacquese, germanistu francouzského původu. Nějakou dobu spolu žili ve Štrasburku a mají spolu dvě děti - dceru Ninu a syna Sebastiana Maxmiliána. Manželství se však rozpadlo v roce 2007. Téhož roku začala chodit s Martinem Bursíkem, předsedou Strany zelených. Později se i vzali, mají spolu dceru Noemi.
Po návratu do České republiky vystudovala ještě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy politologii a překladatelství a tlumočnictví - němčinu.
Politická kariéra Kateřiny Bursíkové Jacques se odvíjí od roku 2003, kdy začala pracovat na Úřadu vlády ČR. Pak roku 2005 vstoupila do Strany zelených. V roce 2006 se za Stranu zelených dostala do parlamentu, když dokonce preferenčními hlasy předstihla Martina Bursíka. V roce 2008 se stala místopředsedkyní strany. Jako poslankyně se angažovala zejména v oblasti lidských práv. Byla zakladatelkou Poslanecké skupiny přátel Tibetu, Skupiny přátel Tchai-wanu a Skupiny pro demokracii v Barmě. V roce 2009 úspěšně kandidovala do Evropského parlamentu, avšak své první místo přenechala Janu Dusíkovi. Od 2014 je členkou Liberálně ekologické strany. Je známá jako aktivistka za lidská práva a často se účastní demonstrací, zejména proti rasismu.Kdo je Kateřina Bursíková Jacques? Životopis Kateřina Bursíková Jacques, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Kateřina Bursíková Jacques

Národnost: česká
Datum narození: 2. 6. 1971
Místo narození: Mělník

Sdílejte tuto stránku s osobností Kateřina Bursíková Jacques s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Factoring? Znáte pojem DIY? Víte co je Konspirace? Vzpomenete si na definici slova Erekce?

Klíčová slova: místo narození, kdo je Kateřina Bursíková Jacques?, narození, národnost, zajímavosti, wiki, Kateřina Bursíková Jacques, Kateřina Bursíková Jacques, život, popis, kdy se narodil Kateřina Bursíková Jacques?, životopis, osobnost, wikipedie, vysvětlení, politici

Pojem Kateřina Bursíková Jacques je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Kateřina Bursíková Jacques v následujících zdrojích

Hledat termín Kateřina Bursíková Jacques ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Kateřina Bursíková Jacques na Google.cz

Najít pojem Kateřina Bursíková Jacques ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Kateřina Bursíková Jacques ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Kateřina Bursíková Jacques ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kateřina Bursíková Jacques například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Kateřina Bursíková Jacques? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Kateřina Bursíková Jacques? Kdy se narodil Kateřina Bursíková Jacques? Kde se narodil Kateřina Bursíková Jacques? Kateřina Bursíková Jacques patří do kategorie Politici

Kategorie politici, poradkyně politiky, kateřina Bursíková Jacques, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Kateřina Bursíková Jacques dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kateřina Bursíková Jacques i v jiné kategorii než je politici.