Kdo je to?
Kdo je Michal Vondrka? Životopis Michal Vondrka, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Michal Vondrka?

Kdo je Michal Vondrka? Životopis, informace, biografie, sport

Michal Vondrka je profesionální hokejista a bývalý český reprezentační útočník. Pro sezónu 2020/21 se stal hráčem prvoligového klubu Motor České Budějovice.
Vondrka se narodil v Českých Budějovicích, kde začal působit v místním hokejovém klubu HC České Budějovice. Prošel juniorskými kategoriemi U18, U20 a v sezóně 2000/01 se dostal do prvního týmu Českých Budějovic, když mu bylo 18 let. Po třech sezónách odešel do týmu HC Slavia Praha (2003/04). Ve Slavii strávil Vondrka celkem 9 sezón, během kterých slavil v sezóně 2007/08 první mistrovský titul v kariéře. 3x skončil s týmem Slavie na 2. místě (2004, 2006, 2009) a jednou na třetím místě (2010).
Po devíti letech odešel do ruské KHL do týmu HC Slovan Bratislava. V Bratislavě odehrál 3 sezóny. V roce 2015 přestoupil Vondrka zpět do české EHL, tentokrát do týmu Piráti Chomutov, kde strávil další 3 sezóny. V sezóně 2018/19 začal hrát za BK Mladá Boleslav. Během další sezóny (2019/20) přestoupil Vondrka do klubu HC Dynamo Pardubice. Odehrál zde 2 sezóny, po kterých se upsal mateřskému klubu z Českých Budějovic.
Vondrka si zahrál na Mistrovství světa 2012 ve Švédsku a Finsku, kde s českým národním týmem získal bronzovou medaili. Zúčastnil se MS 2014, 2015 a Olympijských her 2018 (na všech turnajích skončil český tým na 4. místě).Kdo je Michal Vondrka? Životopis Michal Vondrka, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Michal Vondrka

Národnost: česká
Datum narození: 17. 5. 1982
Místo narození: České Budějovice, Česká republika

Sdílejte tuto stránku s osobností Michal Vondrka s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pentalogie? Znáte definici termínu Ájurvéda? Víte, co je to Informace? Pamatujete si definici pojmu MPV?

Klíčová slova: Michal Vondrka, kde se narodil Michal Vondrka?, kdy se narodil Michal Vondrka?, život, Michal Vondrka, sport, popis, narození, wikipedie, životopis, informace, místo narození, osobnosti, biografie, vysvětlení, datum narození

Pojem Michal Vondrka je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Michal Vondrka na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Michal Vondrka na Google.cz

Najít slovo Michal Vondrka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Michal Vondrka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Michal Vondrka ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Vondrka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Michal Vondrka?

Nyní již víte Kdo je to Michal Vondrka? Kdy se narodil Michal Vondrka? Kde se narodil Michal Vondrka? Michal Vondrka patří do kategorie Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Michal Vondrka kupř.v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Vondrka i v jiné kategorii než je sport.