Kdo je to?
Kdo je Svatopluk Skopal? Životopis Svatopluk Skopal, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Svatopluk Skopal?

Kdo je Svatopluk Skopal? Životopis, informace, biografie, herectví

Svatopluk Skopal je český divadelní a filmový herec, režisér a divadelní pedagog. Skopal se narodil v Kutné Hoře. Po střední škole vystudoval JAMU v Brně. Během studií hrával v Divadle Husa na provázku a od roku 1973 měl tříleté angažmá v brněnském Státním divadle. Roku 1976 se přestěhoval do Prahy, kde získal angažmá v Divadle Na Vinohradech. Objevil se v divadelních hrách Obchodník s deštěm, Loupežník, Myslivec, Gazdina roba, Scény z manželského života, Král Jan, Král krysa a Othello.
Ve filmu Skopal debutoval v roce 1971 ve snímku Hry lásky šálivé. Následovalo okolo osmdesáti filmových rolí. Mezi jeho nejznámější filmy patří Křtiny (1981), Mata Hari (1989), Probudím se včera (2012), Voda, čo ma drží nad vodou (2019) a další.
Objevoval se také často v seriálových rolí. Mezi jeho známější seriály bezesporu patří Malý pitaval z velkého města (1982), Slovácko sa nesúdí, Sanitka (1984), Dlouhá míle (1989), Dobrodružství kriminalistiky (1990), Život na zámku (1997), Četnické humoresky (1999), 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2006-07), Vyprávěj (2009-13), Sanitka 2 (2013), První republika (2014, 2017-18), Poldové a nemluvně (2020).
Během let 1994-2003 pracoval jako odborný asistent na pražské DAMU.Kdo je Svatopluk Skopal? Životopis Svatopluk Skopal, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Svatopluk Skopal

Národnost: česká
Datum narození: 28. 5. 1951
Místo narození: Kutná Hora, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Svatopluk Skopal? s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Malus? Pamatujete si definici pojmu Legionella? Vzpomenete si na definici slova BTW? Vzpomněli byste si co znamená slovo Černý pátek?

Klíčová slova: kdo je Svatopluk Skopal?, život, wikipedie, datum narození, wiki, biografie, životopis, informace, zajímavosti, vysvětlení, herectví, Svatopluk Skopal, osobnost, Svatopluk Skopal, narození, místo narození

Pojem Svatopluk Skopal je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Svatopluk Skopal

Vyhledat slovo Svatopluk Skopal ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Svatopluk Skopal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Svatopluk Skopal na Youtube

Najít pojem Svatopluk Skopal v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svatopluk Skopal ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatopluk Skopal například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Svatopluk Skopal? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Svatopluk Skopal? Kdy se narodil Svatopluk Skopal? Kde se narodil Svatopluk Skopal? Svatopluk Skopal patří do sekce Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Svatopluk Skopal dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Svatopluk Skopal i v jiné kategorii než je herectví.