Kdo je to?
Kdo je Tomáš Pitr? Životopis Tomáš Pitr, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo je Tomáš Pitr?

Kdo je Tomáš Pitr? Životopis, informace, biografie, zločin

Tomáš Pitr je český podnikatel a zločinec. Pitr se narodil v Československu. Do povědomí se dostal v době, kdy v devadesátých letech vydělal velké množství peněz prodejem tuzexového rumu. Firma Tuzex totiž nemusela platit daň z obratu (jako jediná firma). Pitr nakupoval levný rum a poté jej prodával státním a soukromým velkoobchodníkům.
V roce 1994 stál Pitr jako předseda dozorčí rady v První západočeské společnosti pro kapitálový trh (nově založená). Firma následně odkupovala budovy obchodních středisek a prostory pronajímala obchodním řetězcům Julius Meinl nebo Delvita. Dále Pitr v konkurzu odkoupil značku kávy Marila, kterou poté začala jeho firma balit. Jako další investice bylo odkoupení části majetku, který patřil konzervárnám Seliko.
Tomáš Pitr ovládal firmu Český olej, která koupila společnost Setuza. Tento prodej schválil i tehdejší ministr zemědělství Jaroslav Palas (ČSSD). Ten schválil prodej státem řízeného podniku Setuza právě firmě Český olej.
Tomáš Pitr byl roku 2006 odsouzen k pěti letům odnětí svobody za daňové podvody, které páchal kolem roku 1994. Trest byl Vrchním soudem v Praze snížen o tři a půl roku. Původně byl Pitr odsouzen k osmi a půl letům vězení za daňové úniky v celkové výši 51 miliónů korun. Odsouzeni byli i další čtyři Pitrovi spolupracovníci.
Dále byl Pitr Městským soudem v Praze odsouzen k šesti letům odnětí svobody za obchodování s akciemi firem Milo Surovárny a Setuza, které prováděl v roce 2000. Pitr i s dalšími napáchal škodu vyčíslenou na více než 700 miliónů korun.
Tomáš Pitr v roce 2007 utekl za hranice v době, kdy měl nastoupit ke svému trestu ve věznici na Pankráci. Interpol dopadl Pitra až o tři roky později ve švýcarském Svatém Mořici (2010). Do ČR byl převezen až v roce 2012. Po návratu byl za podvody s akciemi odsouzen ke třem letům vězení. Po pár měsících Pitra propustili za slušné chování.Kdo je Tomáš Pitr? Životopis Tomáš Pitr, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Tomáš Pitr

Národnost: česká
Datum narození: 25. 2. 1971
Místo narození: Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tomáš Pitr s jinými lidmiprostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pokosová pila? Znáte termín Zámková dlažba? Víte, co je to Granola? Víte, co je to Bulimie?

Klíčová slova: osobnosti, osobnost, národnost, kdo je Tomáš Pitr?, Tomáš Pitr, narození, vysvětlení, biografie, životopis, informace, wiki, zločin, datum narození, místo narození, popis, zajímavosti

Pojem Tomáš Pitr je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Tomáš Pitr na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Tomáš Pitr ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Tomáš Pitr ve Wikipedii

Vyhledat pojem Tomáš Pitr v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tomáš Pitr ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Pitr například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Tomáš Pitr? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Tomáš Pitr? Kdy se narodil Tomáš Pitr? Kde se narodil Tomáš Pitr? Tomáš Pitr je v sekci Zločin

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Tomáš Pitr dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Pitr i v jiné kategorii než je zločin.