Kdo je to?
Kdo je Tomáš Pitr? Životopis Tomáš Pitr, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Tomáš Pitr

Kdo je Tomáš Pitr? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Tomáš Pitr je český podnikatel a zločinec. Pitr se narodil v Československu. Do povědomí se dostal v době, kdy v devadesátých letech vydělal velké množství peněz prodejem tuzexového rumu. Firma Tuzex totiž nemusela platit daň z obratu (jako jediná firma). Pitr nakupoval levný rum a poté jej prodával státním a soukromým velkoobchodníkům.
V roce 1994 stál Pitr jako předseda dozorčí rady v První západočeské společnosti pro kapitálový trh (nově založená). Firma následně odkupovala budovy obchodních středisek a prostory pronajímala obchodním řetězcům Julius Meinl nebo Delvita. Dále Pitr v konkurzu odkoupil značku kávy Marila, kterou poté začala jeho firma balit. Jako další investice bylo odkoupení části majetku, který patřil konzervárnám Seliko.
Tomáš Pitr ovládal firmu Český olej, která koupila společnost Setuza. Tento prodej schválil i tehdejší ministr zemědělství Jaroslav Palas (ČSSD). Ten schválil prodej státem řízeného podniku Setuza právě firmě Český olej.
Tomáš Pitr byl roku 2006 odsouzen k pěti letům odnětí svobody za daňové podvody, které páchal kolem roku 1994. Trest byl Vrchním soudem v Praze snížen o tři a půl roku. Původně byl Pitr odsouzen k osmi a půl letům vězení za daňové úniky v celkové výši 51 miliónů korun. Odsouzeni byli i další čtyři Pitrovi spolupracovníci.
Dále byl Pitr Městským soudem v Praze odsouzen k šesti letům odnětí svobody za obchodování s akciemi firem Milo Surovárny a Setuza, které prováděl v roce 2000. Pitr i s dalšími napáchal škodu vyčíslenou na více než 700 miliónů korun.
Tomáš Pitr v roce 2007 utekl za hranice v době, kdy měl nastoupit ke svému trestu ve věznici na Pankráci. Interpol dopadl Pitra až o tři roky později ve švýcarském Svatém Mořici (2010). Do ČR byl převezen až v roce 2012. Po návratu byl za podvody s akciemi odsouzen ke třem letům vězení. Po pár měsících Pitra propustili za slušné chování.Kdo je Tomáš Pitr? Životopis Tomáš Pitr, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě Tomáš Pitr

Národnost: česká
Datum narození: 25. 2. 1971
Místo narození: Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Tomáš Pitr sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Štóla? Víte, co je to Lupénka? Víte, co je to Černý trh? Rozumíte pojmu Pomelo?

Klíčová slova: osobnost, zločin, kdo je Tomáš Pitr?, biografie, vysvětlení, životopis, wikipedie, zajímavosti, osobnosti, lexikon, informace, popis, wiki, místo narození, národnost, narození

Pojem Tomáš Pitr je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Tomáš Pitr doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Tomáš Pitr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Tomáš Pitr na Youtube

Hledat heslo Tomáš Pitr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tomáš Pitr ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Tomáš Pitr ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Pitr například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Tomáš Pitr?

Teď už víte Kdo je to Tomáš Pitr? Kdy se narodil Tomáš Pitr? Kde se narodil Tomáš Pitr? Tomáš Pitr se nachází v kategorii Zločin

Kategorie zločin, pouta na stole, tomáš Pitr, ilustrační obrázek

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Tomáš Pitr například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Pitr i v jiné kategorii než je zločin.