Kdo je to?
Kdo byl Stephen Hawking? Životopis Stephen Hawking, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Stephen Hawking?

Kdo to byl Stephen Hawking? Stručný životopis

Stephen Hawking patří k nejznámějším vědcům současnosti. Zabývá se teoretickou fyzikou, kosmologií, Einsteinovou teorií relativity a dalšími jevy, jako jsou například černé díry. Hawking už více než 40 let trpí neurologickým onemocněním, kvůli kterému je zcela ochrnutý a odkázaný na invalidní vozík a pomoc svého okolí. Přesto se věnuje přednáškové činnosti, psaní knih a výzkumu. Mezi jeho nejznámější díla patří např. Ilustrovaná teorie všeho, Vesmír v kostce nebo Stručná historie času. Hawkingovy knihy jsou psány spíše jako populárně naučné, tedy tak, aby byly srozumitelné pro široký okruh čtenářů.Kdo byl Stephen Hawking? Životopis Stephen Hawking, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní údaje o osobě Stephen Hawking

Národnost: britská
Datum narození: 8.1. 1942
Místo narození: Oxford
Datum úmrtí: 14.3. 2018

Zaujala vás biografie osobnosti Stephen Hawking? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Poezie? Víte, co je to Inteligence? Vzpomněli byste si co označuje výraz Java? Rozumíte pojmu Cui bono?

Klíčová slova: definice, lexikon, význam pojmu, termín, popis, přesný význam, odborný výraz, význam, popis, Stephen Hawking, přesný výraz, původ slova, kdo to je, formulace, synonymum, wiki

Pojem Stephen Hawking je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Stephen Hawking ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Stephen Hawking v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Stephen Hawking ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Stephen Hawking ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Stephen Hawking například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Stephen Hawking

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Stephen Hawking? Kdo to byl Stephen Hawking? Kdy se narodil Stephen Hawking? Kde se narodil Stephen Hawking? Kdy zemřel Stephen Hawking? Stephen Hawking se nachází v sekci věda. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Stephen Hawking dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stephen Hawking i v jiné kategorii než je věda.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.