Kdo je to?
Kdo byl Stephen Hawking? Životopis Stephen Hawking, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Stephen Hawking?

Kdo to byl Stephen Hawking? Stručný životopis

Stephen Hawking patří k nejznámějším vědcům současnosti. Zabývá se teoretickou fyzikou, kosmologií, Einsteinovou teorií relativity a dalšími jevy, jako jsou například černé díry. Hawking už více než 40 let trpí neurologickým onemocněním, kvůli kterému je zcela ochrnutý a odkázaný na invalidní vozík a pomoc svého okolí. Přesto se věnuje přednáškové činnosti, psaní knih a výzkumu. Mezi jeho nejznámější díla patří např. Ilustrovaná teorie všeho, Vesmír v kostce nebo Stručná historie času. Hawkingovy knihy jsou psány spíše jako populárně naučné, tedy tak, aby byly srozumitelné pro široký okruh čtenářů.Kdo byl Stephen Hawking? Životopis Stephen Hawking, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní údaje o osobě Stephen Hawking

Národnost: britská
Datum narození: 8.1. 1942
Místo narození: Oxford
Datum úmrtí: 14.3. 2018

Zaujala vás biografie osobnosti Stephen Hawking? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Extirpace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Postulát? Vzpomněli byste si co označuje výraz Motúčko? Víte co je Plast?

Klíčová slova: popis, věda, heslo, význam slova, přesný význam, wiki, popis, formulace, význam, Stephen Hawking, původ slova, odborný výraz, lexikon, definice, význam pojmu, synonymum

Pojem Stephen Hawking je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít frázi Stephen Hawking ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Stephen Hawking ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stephen Hawking ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Stephen Hawking na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Stephen Hawking například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Stephen Hawking?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Stephen Hawking? Kdo to byl Stephen Hawking? Kdy se narodil Stephen Hawking? Kde se narodil Stephen Hawking? Kdy zemřel Stephen Hawking? Stephen Hawking patří do sekce věda. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Stephen Hawking dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stephen Hawking i v jiné kategorii než je věda.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.