Kdo je to?
Kdo byl Stephen Hawking? Životopis Stephen Hawking, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Stephen Hawking?

Kdo to byl Stephen Hawking? Stručný životopis

Stephen Hawking patří k nejznámějším vědcům současnosti. Zabývá se teoretickou fyzikou, kosmologií, Einsteinovou teorií relativity a dalšími jevy, jako jsou například černé díry. Hawking už více než 40 let trpí neurologickým onemocněním, kvůli kterému je zcela ochrnutý a odkázaný na invalidní vozík a pomoc svého okolí. Přesto se věnuje přednáškové činnosti, psaní knih a výzkumu. Mezi jeho nejznámější díla patří např. Ilustrovaná teorie všeho, Vesmír v kostce nebo Stručná historie času. Hawkingovy knihy jsou psány spíše jako populárně naučné, tedy tak, aby byly srozumitelné pro široký okruh čtenářů.Kdo byl Stephen Hawking? Životopis Stephen Hawking, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní informace o osobě Stephen Hawking

Národnost: britská
Datum narození: 8.1. 1942
Místo narození: Oxford
Datum úmrtí: 14.3. 2018

Líbí se stručný životopis s osobou Stephen Hawking? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Žinčica? Vzpomněli byste si co znamená slovo Slopestyle? Vzpomněli byste si co označuje výraz Motovidlo? Víte co je Alkoholismus?

Klíčová slova: význam pojmu, kdo to je, co znamená, popis, co je to Stephen Hawking?, popis, pojem, wiki, původ slova, heslo, vysvětlení, informace, přesný výraz, formulace, význam, odborný výraz

Pojem Stephen Hawking je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat slovo Stephen Hawking na Google.cz

Hledat termín Stephen Hawking ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Stephen Hawking na Youtube

Hledat výraz Stephen Hawking ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Stephen Hawking například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Stephen Hawking

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Stephen Hawking? Kdo to byl Stephen Hawking? Kdy se narodil Stephen Hawking? Kde se narodil Stephen Hawking? Kdy zemřel Stephen Hawking? Stephen Hawking je v kategorii věda. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Stephen Hawking řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stephen Hawking i v jiné kategorii než je věda.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.