Kdo je to?
Kdo je Arnošt Goldflam? Životopis Arnošt Goldflam, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Arnošt Goldflam

Kdo je Arnošt Goldflam? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Arnošt Goldflam je český divadelní, filmový a seriálový herec, dramatik pedagog, režisér a spisovatel dětských knih. Goldflam se narodil v Brně do židovské rodiny, kde se mu přezdívalo Ríša. V Brně docházel na Střední všeobecnou vzdělávací školu. Po dokončení střední školy započal studium medicíny, avšak po roce vysokou školu opustil. Následně si vyzkoušel několik zaměstnání jako slévač, jádrař a rozpočtář. Jelikož měl již zkušenosti s hraním drobných rolí v divadle, rozhodl se později pro studium herectví na JAMU (Janáčkova Akademie Múzických Umění) v Brně. Po úspěšném dokončení akademie začal působit v brněnských divadlech. Hrál v Divadle X, v Satirickém divadle večerní Brno, v Divadle na provázku a během let 1978-1993 v divadle HaDivadlo. Po normalizaci byl členem KSČ až do roku 1989, kdy ze strany vystoupil.
Goldflam se poprvé objevil ve filmu roku 1969 ve snímku Cesta, která vede nikam. Dále se objevil v úspěšných snímcích jako Tisícročná včela (1983), Tichá radosť (1985), Něžný barbar (1989), Pražákům, těm je hej (1990), Kačenka a zase ta strašidla, Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992), Fany (1995), Lotrando a Zubejda (1996), Otesánek (2000), František je děvkař (2008), Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014), Teorie tygra (2016) nebo Přání Ježíškovi (2021). Celkem si za svou hereckou kariéru Goldflam zahrál ve více než 70 filmech.
Zahrál si rovněž v českých seriálech Ranč U Zelené sedmy (1998), Četnické humoresky (2003), Místo nahoře (2004), Proč bychom se netopili (2009), Špačkovi v síti času (2013), Kapitán Exner (2017), Ohnivý kuře (2018), Špunti na cestě (2022) a další.
V současnosti působí jako režisér divadelních her v Brně a jako pedagog na JAMU a DAMU. V roce 2007 se stal profesorem dramatického umění.
Za svůj život byl Goldflam dvakrát ženatý. Ze dvou manželství má dvě dcery a syna.Kdo je Arnošt Goldflam? Životopis Arnošt Goldflam, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Arnošt Goldflam

Národnost: česká
Datum narození: 22. 9. 1946
Místo narození: Brno, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Arnošt Goldflam? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Bránice? Vzpomněli byste si na význam slova Revolvingový úvěr? Vzpomněli byste si co znamená slovo Fakturační adresa? Znáte definici termínu Endoskopie?

Klíčová slova: herectví, popis, Arnošt Goldflam, Arnošt Goldflam, vysvětlení, herectví, kde se narodil Arnošt Goldflam?, narození, národnost, osobnost, datum narození, wikipedie, biografie, životopis, kdy se narodil Arnošt Goldflam?, informace

Pojem Arnošt Goldflam je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Arnošt Goldflam

Najít výraz Arnošt Goldflam ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Arnošt Goldflam ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Arnošt Goldflam na Google.cz

Vyhledat heslo Arnošt Goldflam ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Arnošt Goldflam na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Arnošt Goldflam například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Arnošt Goldflam? Stručná biografie

Právě nyní již víte Kdo je to Arnošt Goldflam? Kdy se narodil Arnošt Goldflam? Kde se narodil Arnošt Goldflam? Arnošt Goldflam je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, modré oči vlny, arnošt Goldflam, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Arnošt Goldflam dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Arnošt Goldflam i v jiné kategorii než je herectví.