Kdo je to?
Kdo je to Důra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Důra? Lidé, hanlivé

Důra

Jaký je význam slova Důra? Co to znamená?

Důra je hanlivé označení pro dívku či ženu, která je tvrdohlavá, je nepříjemná, namyšlená. Může působit na okolí, že je hloupá či protivná. Není s ní rozumná řeč, stále si mele tu svoji. Původ slova důra můžeme najít ve francouzštině ve slově „dur, dure“, což znamená v překladu tvrdý, tvrdá. V češtině se ke kořenu dur připojí přípona -a, a vznikne podstatné jméno „důra“. S důrazem na „ů “, které v češtině vyslovíme dlouze, tím slovo důra získá posměšný výraz. Synonyma pro slovo „důra“ jsou hlupačka, protiva, čůza, kráva, slepice, husa, kachna, baba, ženština, koza, blbka, fiflena, blběna.


Kdo je to Důra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Důra? Lidé, hanlivé

Sdílejte text pojmu Důra s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Mikrobiologie? Znáte termín Repůjčka? Znáte termín Tatarák? Víte, co je to Vývojová dysfázie?

Klíčová slova: odborný výraz, význam, synonymum, definice, etymologie, přesný význam, Důra, termín, hanlivé, formulace, lexikon, význam pojmu, význam slova, wiki, Důra, heslo

Pojem Důra je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Důra na Youtube

Vyhledat termín Důra ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Důra ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Důra v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Důra na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Důra například ve Wikipedii, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Důra, definice, vysvětlení pojmu

Teď už víte Kdo je to Důra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Důra? Definice pojmu Důra se nachází v kategorii Hanlivé

Kategorie hanlivé, metrosexuál v metru, důra, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme vyhledat informace výraz, slovo, definici, termín řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Důra v jiné sekci než hanlivé.