Kdo je to?
Kdo je Leoš Noha? Životopis Leoš Noha, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Leoš Noha

Kdo je Leoš Noha? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Oblíbený český komediální herec Leoš Noha, který se do širokého povědomí veřejnosti zapsal díky roli Ády Větvičky v seriálu Okresní přebor, se narodil 4. května 1968 v Ústí nad Labem. Často ztvárňuje menší, ale výrazné role, na svém kontě má však také několik těch hlavních.
Spolu s Petrem Čtvrtníčkem založil Noha homemetalovou kapelu Buzeranti.
Na rozdíl od mnoha svých hereckých kolegů se Leoš vyučil mechanikem elektronických zařízení a nemá tedy umělecké vzdělání. Oboru svého studia se však začal velmi záhy vzdalovat. Již od roku 1992 pracoval coby osvětlovač v Činoherním studiu v Ústí nad Labem.
V průběhu svého tamního působení se postupně dostával k menším hereckým roličkám až si střihl i pár těch zásadnějších. V roce 2005 navíc získal stálé angažmá v pražském Divadle Na Zábradlí, kde zůstal až do roku 2019.
Z jeho divadelních představení je na místě vyzdvihnout zejména některé, a to inscenaci Požitkáři, Macbeth - Too Much Blood, Anamnéza nebo Posedlost.
Diváci jej mohou znát z mnoha filmů jako například Poslední plavky, František je děvkař, Protektor, Alois Nebel, Okresní přebor – Poslední zápas Pepíka Hnátka, Špindl, Přes prsty nebo Láska na špičkách. V nedávné době si zahrál i v několika pohádkách. Objevil se ve snímku Princezna a půl království a Tajemství staré bambitky 2.
Ještě více se do povědomí veřejnosti zapsal skrze seriálovou tvorbu. Ztvárnil epizodní roli v oblíbeném sitcomu Comeback, v Kriminálce Anděl nebo ve vodáckém seriálu Proč bychom se netopili. Zásadní role sehrál v Okresním přeboru, Heleně a Vinařích. Objevil se také v seriálu Život a doba soudce A. K., Čtvrtá hvězda, Nevinné lži, Kancelář Blaník, Clona, Pustina, Specialisté, Vzteklina, Dáma a Král, MOST!, Krejzovi a Zločiny velké Prahy.
V současnosti se na televizních obrazovkách objevuje v roli kriminálního vyšetřovatele Michala v seriálu Místo zločinu České Budějovice.
Mediálním prostorem se na přelomu let 2022 a 2023 prohnala zpráva, že Leoš Noha, který byl dlouhé tři roky zařazen na transplantační seznam, kde čekal na nové srdce, je v pořádku. Srdce mu fungovalo pouze na dvacet procent, což mu způsobovalo obrovské potíže s dýcháním.
Jeho stav byl z určité části zřejmě zapříčiněn nadužíváním alkoholu a jiných návykových látek v minulosti, ale přítomna byla i vrozená vada. Ke zlepšení jeho zdravotního stavu proto patrně přispěla změna životního stylu i ukončení divadelního angažmá a celkové zvolnění tempa.
V současné době pracuje Leoš na volné noze. Spíše než divadlu se věnuje filmové a seriálové tvorbě.
Vedle umělecké profese se věnuje celý život i sportu. Je členem fotbalového týmu Real TOP Praha, v jehož barvách a účastní především charitativních zápasů.
V osobním životě s partnerkou, s níž vychovává její dvě děti. Leoš sám má ještě dvě dospělé děti z předchozích vztahů, a to syna a dceru.Kdo je Leoš Noha? Životopis Leoš Noha, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Leoš Noha

Národnost: československá, česká
Datum narození: 4. května 1968
Místo narození: Ústí nad Labem

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Leoš Noha sdílet s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Krokant? Vzpomněli byste si na význam slova Přívlastek? Znáte definici termínu Represálie? Znáte definici termínu Normostrana?

Klíčová slova: Leoš Noha, kde se narodil Leoš Noha?, informace, zajímavosti, popis, lexikon, životopis, narození, místo narození, herectví, kdy se narodil Leoš Noha?, herectví, vysvětlení, život, datum narození, kdo je Leoš Noha?

Pojem Leoš Noha je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Leoš Noha ve Wikipedii

Vyhledat slovo Leoš Noha na Google.cz

Hledat heslo Leoš Noha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Leoš Noha ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Leoš Noha ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Leoš Noha například ve Wikipedii, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Leoš Noha? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Leoš Noha? Kdy se narodil Leoš Noha? Kde se narodil Leoš Noha? Leoš Noha je v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Leoš Noha třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leoš Noha i v jiné kategorii než je herectví.