Kdo je to?
Kdo je to, byl Felčar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Felčar? Lidé, hanlivé

Kdo je to Felčar?

Jaký je význam slova Felčar? Co to znamená?

Felčar je hanlivé označení pro lékaře, synonymum pro slovo ranhojič. Felčar byl ve středověku praktický ošetřovatel, medik provádějí chirurgické zákroky včetně amputací. Felčar byl osobou bez lékařského diplomu, který měl blíže k lazebníkům a bradýřům než k lékařům. Slovo felčar pochází z němčiny z "Feldscher" resp. "Feldscherer", což je v překladu "polní lékař" nebo "ranhojič".Kdo je to, byl Felčar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Felčar? Lidé, hanlivé

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Felčar? s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Anémie? Rozumíte pojmu Haarp? Vzpomněli byste si na význam slova Marengo? Znáte pojem Forex?

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, vysvětlení, etymologie, termín, popis, odborný výraz, hanlivé, význam, popis, informace, co znamená, slovo, původ slova, definice, formulace

Pojem Felčar je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Felčar zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Felčar ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Felčar na Youtube

Najít výraz Felčar ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Felčar ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Felčar například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Felčar? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Felčar? Kdo to byl Felčar? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Felčar? Definice pojmu Felčar je v sekci hanlivé. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Felčar i v jiné kategorii než v hanlivé.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.