Kdo je to?
Kdo je to, byl Felčar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Felčar? Lidé, hanlivé

Kdo je to Felčar?

Jaký je význam slova Felčar? Co to znamená?

Felčar je hanlivé označení pro lékaře, synonymum pro slovo ranhojič. Felčar byl ve středověku praktický ošetřovatel, medik provádějí chirurgické zákroky včetně amputací. Felčar byl osobou bez lékařského diplomu, který měl blíže k lazebníkům a bradýřům než k lékařům. Slovo felčar pochází z němčiny z "Feldscher" resp. "Feldscherer", což je v překladu "polní lékař" nebo "ranhojič".Kdo je to, byl Felčar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Felčar? Lidé, hanlivé

Zaujalo vás slovo, termín Felčar? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Anémie? Vzpomenete si na definici slova Dysfrenie? Vzpomněli byste si na význam slova Marengo? Vzpomněli byste si na význam slova Pracovní úraz?

Klíčová slova: pojem, informace, wiki, význam slova, význam pojmu, vysvětlení, etymologie, popis, kdo to je, slovo, termín, význam, synonymum, heslo, přesný význam, co je to Felčar?

Pojem Felčar je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Felčar ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Felčar ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Felčar ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Felčar na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Felčar například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Co znamená Felčar? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Felčar? Kdo to byl Felčar? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Felčar? Definice pojmu Felčar se nachází v kategorii hanlivé. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat pojem, text, definici, kupříkladu v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Felčar i v jiných kategoriích (než hanlivé).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.