Kdo je to?
Kdo je to, byl Felčar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Felčar? Lidé, hanlivé

Kdo je to Felčar?

Jaký je význam slova Felčar? Co to znamená?

Felčar je hanlivé označení pro lékaře, synonymum pro slovo ranhojič. Felčar byl ve středověku praktický ošetřovatel, medik provádějí chirurgické zákroky včetně amputací. Felčar byl osobou bez lékařského diplomu, který měl blíže k lazebníkům a bradýřům než k lékařům. Slovo felčar pochází z němčiny z "Feldscher" resp. "Feldscherer", což je v překladu "polní lékař" nebo "ranhojič".Kdo je to, byl Felčar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Felčar? Lidé, hanlivé

Budeme rádi, pokud budete definici slova Felčar sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Anémie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šikana? Vzpomněli byste si na význam slova Marengo? Znáte termín Vysoký tlak?

Klíčová slova: wiki, slovo, Felčar, význam slova, heslo, formulace, přesný výraz, pojem, lexikon, informace, synonymum, co znamená, přesný význam, význam pojmu, popis, význam

Pojem Felčar je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Felčar ve Wikislovníku

Hledat pojem Felčar ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Felčar na Google.cz

Najít výraz Felčar v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Felčar například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Vysvětlení významu slova Felčar, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Felčar? Kdo to byl Felčar? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Felčar? Definice pojmu Felčar se nachází v sekci hanlivé. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se vyhledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než hanlivé).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.