Kdo je to?
Kdo je to Felčar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Felčar? Lidé, hanlivé

Kdo je to Felčar?

Jaký je význam slova Felčar? Co to znamená?

Felčar je hanlivé označení pro lékaře, synonymum pro slovo ranhojič. Felčar byl ve středověku praktický ošetřovatel, medik provádějí chirurgické zákroky včetně amputací. Felčar byl osobou bez lékařského diplomu, který měl blíže k lazebníkům a bradýřům než k lékařům. Slovo felčar pochází z němčiny z "Feldscher" resp. "Feldscherer", což je v překladu "polní lékař" nebo "ranhojič".


Kdo je to Felčar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Felčar? Lidé, hanlivé

Zaujalo vás slovo, termín Felčar? Potom se podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Salko? Vzpomněli byste si na význam slova Prognóza? Vzpomněli byste si na význam slova Cardio Barre? Znáte definici termínu Inkluze?

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, co znamená, hanlivé, hanlivé, přesný výraz, etymologie, popis, synonymum, heslo, definice, wiki, význam, informace, vysvětlení, přesný výraz

Pojem Felčar je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Felčar zkuste tyto odkazy

Najít slovo Felčar ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Felčar na Youtube

Zkusit najít slovo Felčar ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Felčar ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Felčar například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Felčar, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Felčar? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Felčar? Definice pojmu Felčar patří do kategorie Hanlivé

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hanlivé).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.