Kdo je to?
Kdo je to, byl Felčar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Felčar? Lidé, hanlivé

Kdo je to Felčar?

Jaký je význam slova Felčar? Co to znamená?

Felčar je hanlivé označení pro lékaře, synonymum pro slovo ranhojič. Felčar byl ve středověku praktický ošetřovatel, medik provádějí chirurgické zákroky včetně amputací. Felčar byl osobou bez lékařského diplomu, který měl blíže k lazebníkům a bradýřům než k lékařům. Slovo felčar pochází z němčiny z "Feldscher" resp. "Feldscherer", což je v překladu "polní lékař" nebo "ranhojič".


Kdo je to, byl Felčar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Felčar? Lidé, hanlivé

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Felčar? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Artritida? Vzpomenete si na definici slova Tempeh? Vzpomněli byste si na význam slova Meandr? Vzpomněli byste si na význam slova Makroekonomie?

Klíčová slova: přesný výraz, původ slova, popis, etymologie, definice, co je to Felčar?, heslo, popis, Felčar, odborný výraz, co znamená, kdo je Felčar?, vysvětlení, přesný význam, lexikon, hanlivé

Pojem Felčar je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít frázi Felčar ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Felčar na Google.cz

Hledat slovo Felčar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Felčar ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Felčar například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Felčar, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Felčar? Kdo to byl Felčar? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Felčar? Definice pojmu Felčar je v kategorii hanlivé. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste též hledat výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Felčar i jinde než v sekci než v hanlivé.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.