Kdo je to?
Kdo je to, byl Felčar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Felčar? Lidé, hanlivé

Kdo je to Felčar?

Jaký je význam slova Felčar? Co to znamená?

Felčar je hanlivé označení pro lékaře, synonymum pro slovo ranhojič. Felčar byl ve středověku praktický ošetřovatel, medik provádějí chirurgické zákroky včetně amputací. Felčar byl osobou bez lékařského diplomu, který měl blíže k lazebníkům a bradýřům než k lékařům. Slovo felčar pochází z němčiny z "Feldscher" resp. "Feldscherer", což je v překladu "polní lékař" nebo "ranhojič".


Kdo je to, byl Felčar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Felčar? Lidé, hanlivé

Sdílejte tuto stránku se slovem Felčar s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Salko? Rozumíte pojmu Refrén? Vzpomněli byste si na význam slova Litecoin? Znáte pojem Mauzoleum?

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, kdo to je, Felčar, přesný význam, pojem, popis, význam, formulace, etymologie, vysvětlení, odborný výraz, definice, informace, termín, slovo

Pojem Felčar je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Felčar ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Felčar ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Felčar ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Felčar ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Felčar například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Felčar

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Felčar? Kdo to byl Felčar? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Felčar? Definice pojmu Felčar je v kategorii hanlivé. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat pojem, definici, text, výraz například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie hanlivé.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.