Kdo je to?
Kdo je Eva Samková? Životopis Eva Samková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Eva Samková?

Kdo je Eva Samková? Životopis, informace, biografie, sport

Eva Samková je profesionální snowboardistka a olympijská vítězka. Zimním sportům se věnuje od dětství. Nejdříve lyžovala, ale brzy ji zaujal snowboard a zaměřila se primárně na něj. V roce 2010 měla první velký úspěch na mezinárodní scéně a získala zlatou medaili na juniorském mistrovství světa. Později v této kategorii přidala další dvě zlaté medaile. V seniorské kategorii startovala na Zimních olympijských hrách 2014 v Soči a ve snowboardcrossu vybojovala zlatou medaili. O čtyři roky později se zúčastnila zimní olympiády v Pchjongčchangu a přidala bronzovou medaili. V roce 2019 vybojovala první seniorský titul mistryně světa.
V témže roce se objevila ve videoklipu písně Poď si od Barbory Polákové. Souběžně se závoděním studuje Fakultu tělesné výchovy a sportu UK, aby se v budoucnu mohla věnovat trenérské dráze. V roce 2021 se na obrazovkách České televize objevil dokumentární seriál Českem nejen za sportem, ve kterém Samková představuje rozmanitá místa vhodná ke sportovnímu vyžití. Byla hostem několika pořadů, mimo jiné v Show Jana Krause, DVTV nebo Na plovárně. Jejím sportovním vzorem je gymnastka Věra Čáslavská. Žije s hercem Markem Adamczykem.Kdo je Eva Samková? Životopis Eva Samková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní údaje o osobě Eva Samková

Národnost: česká
Datum narození: 28. dubna 1993
Místo narození: Vrchlabí

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Eva Samková s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Kamenická špice? Znáte definici termínu Last minute? Vzpomenete si na definici slova Den matek? Pamatujete si definici pojmu ADSL?

Klíčová slova: popis, wikipedie, životopis, osobnosti, sport, wiki, národnost, informace, život, vysvětlení, osobnost, místo narození, sport, lexikon, zajímavosti, Eva Samková

Pojem Eva Samková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Eva Samková doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Eva Samková na Youtube

Zkusit najít termín Eva Samková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Eva Samková ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Eva Samková ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Eva Samková ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Samková například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Eva Samková?

Právě jste zjistili Kdo je to Eva Samková? Kdy se narodila Eva Samková? Kde se narodila Eva Samková? Eva Samková se nachází v kategorii Sport

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Eva Samková řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Samková i v jiné kategorii než je sport.