Kdo je to?
Kdo je Eva Samková? Životopis Eva Samková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Eva Samková

Kdo je Eva Samková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Eva Samková je profesionální snowboardistka a olympijská vítězka. Zimním sportům se věnuje od dětství. Nejdříve lyžovala, ale brzy ji zaujal snowboard a zaměřila se primárně na něj. V roce 2010 měla první velký úspěch na mezinárodní scéně a získala zlatou medaili na juniorském mistrovství světa. Později v této kategorii přidala další dvě zlaté medaile. V seniorské kategorii startovala na Zimních olympijských hrách 2014 v Soči a ve snowboardcrossu vybojovala zlatou medaili. O čtyři roky později se zúčastnila zimní olympiády v Pchjongčchangu a přidala bronzovou medaili. V roce 2019 vybojovala první seniorský titul mistryně světa.
V témže roce se objevila ve videoklipu písně Poď si od Barbory Polákové. Souběžně se závoděním studuje Fakultu tělesné výchovy a sportu UK, aby se v budoucnu mohla věnovat trenérské dráze. V roce 2021 se na obrazovkách České televize objevil dokumentární seriál Českem nejen za sportem, ve kterém Samková představuje rozmanitá místa vhodná ke sportovnímu vyžití. Byla hostem několika pořadů, mimo jiné v Show Jana Krause, DVTV nebo Na plovárně. Jejím sportovním vzorem je gymnastka Věra Čáslavská. Žije s hercem Markem Adamczykem.Kdo je Eva Samková? Životopis Eva Samková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní informace o osobě Eva Samková

Národnost: česká
Datum narození: 28. dubna 1993
Místo narození: Vrchlabí

Líbí se stručný životopis s osobou Eva Samková? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Šumajstr? Vzpomněli byste si na význam slova Fanatismus? Vzpomenete si na definici slova Nestea? Znáte definici termínu Anomálie?

Klíčová slova: národnost, Eva Samková, wikipedie, datum narození, biografie, kdo je Eva Samková?, osobnost, místo narození, životopis, zajímavosti, Eva Samková, osobnosti, narození, sport, kdy se narodila Eva Samková?, vysvětlení

Pojem Eva Samková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eva Samková ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Eva Samková ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Eva Samková ve Wikipedii

Vyhledat výraz Eva Samková na Google obrázcích

Zkusit najít Eva Samková ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Samková například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Eva Samková? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Eva Samková? Kdy se narodila Eva Samková? Kde se narodila Eva Samková? Eva Samková je v kategorii Sport

Kategorie sport, sumo žena, eva Samková, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Eva Samková dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Samková i v jiné kategorii než je sport.