Kdo je to?
Kdo byl Vlastimil Bedrna? Životopis Vlastimil Bedrna, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Vlastimil Bedrna

Kdo byl Vlastimil Bedrna? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Vlastimil Bedrna byl český herec.
Vystudoval DAMU a hrál v mnoha českých divadlech. Byl jedním ze zakládajících členů Divadla Rokoko, působil například i v Divadle Na Zábradlí nebo v Divadle pod Palmovkou. Ztvárnil mimojiné Jaga v Othellovi nebo starého Karamazova v Bratrech Karamazových.
Na filmovém plátně či v televizi se objevoval sice pravidelně, ale vždy v malých, často takřka nezapamatovatelných rolích. Často hrál vedlejší role v pohádkách, například Co takhle svatba, princi?; Ať přiletí čáp, královno!; Princové jsou na draka a další. Ani v seriálech nikdy nesáhl po nějaké větší úloze, obvykle se představoval jen v epizodních rolích.
O to zásadnější je jeho přínos dabingu. Diváci si jistě vybaví jeho hlas ze Simpsonových, kde po dvanáct řad daboval Homera Simpsona; dále jsme jej mohli slyšet například v Rychlé rotě. Za své celoživotní mistrovství v dabingu též obdržel Cenu Františka Filipovského.Kdo byl Vlastimil Bedrna? Životopis Vlastimil Bedrna, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Vlastimil Bedrna

Národnost: česká
Datum narození: 8. února 1929
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 6. března 2018

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vlastimil Bedrna s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Úvěrový podvod? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dynování? Znáte definici termínu Depozitář? Znáte termín Hrdobec?

Klíčová slova: biografie, místo narození, informace, narození, vysvětlení, popis, kdo je Vlastimil Bedrna?, kdy se narodil Vlastimil Bedrna?, wikipedie, životopis, život, nežijící, osobnosti, datum narození, Vlastimil Bedrna, zajímavosti

Pojem Vlastimil Bedrna je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Vlastimil Bedrna ve Wikipedii

Vyhledat slovo Vlastimil Bedrna v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Vlastimil Bedrna na Youtube

Hledat frázi Vlastimil Bedrna ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vlastimil Bedrna ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlastimil Bedrna například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Vlastimil Bedrna?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Vlastimil Bedrna? Kdy se narodil Vlastimil Bedrna? Kde se narodil Vlastimil Bedrna? Kdy zemřel Vlastimil Bedrna? Vlastimil Bedrna se nachází v sekci Herectví

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Vlastimil Bedrna dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlastimil Bedrna i v jiné kategorii než je herectví.