Kdo je to?
Kdo je King Diamond? Životopis King Diamond, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

King Diamond

Kdo je King Diamond? Životopis, informace, biografie, hudba

King Diamond je dánský heavymetalový zpěvák a hudebník.
Vlastním jménem Kim Bendix Petersen.
Na hudebním poli se King Diamond pohyboval už od 70. let (kapely Brainstorm, Black Rose, Brats) a už v tomto období inklinoval k hardrocku, heavymetalu a žánru, který později pomáhal ustanovit: horror metalu.
Zlomovým okamžikem pro něj byl rok 1980, kdy se stal součástí kapely Mercyful Fate. Společně vydali alba Mellisa (1983) a Don\'t Break the Oath (1984), která udělala z Mercyful Fate blackmetalovou hvězdu na evropském hudebním nebi. V 80. letech se stali jedněmi z průkopníků hardrocku a heavymetalu a na jejich tvorbu pak navazovaly další významné kapely.
Přestože s Mercyful Fate měl King Diamond úspěch, rozhodl se vydat na sólovou dráhu. V roce 1986 vydal své první sólové album Fatal Portrait. O rok později následovalo album Abigail, na které o patnáct let později navázal deskou Abigal II: The Reverenge (2002). Z více než deseti vydaných alb zmiňme ještě třeba Graveyard (1996) nebo Give Me Your Soul...Please (2007). Skladba z posledně zmíněného alba nazvaná Never Ending Hill byla nominována na Grammy.
King Diamond se prezentuje výrazným, stylizovaným hororovým make-upem. Jeho hudební show mívají až divadelní charakter se spoustou efektů a rekvizit. Jeho alba jsou pak typická konceptuálním pojetím, kdy na sebe jednotlivé skladby navazují a tvoří ucelený příběh či myšlenku.Kdo je King Diamond? Životopis King Diamond, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě King Diamond

Národnost: dánská
Datum narození: 14. června 1956
Místo narození: Kodaň, Dánsko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text King Diamond s jinými lidmina vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Základní deska? Vzpomněli byste si na význam slova Finále? Víte, co je to XML? Znáte definici termínu Flegmatik?

Klíčová slova: King Diamond, lexikon, informace, kde se narodil King Diamond?, wikipedie, wiki, popis, kdy se narodil King Diamond?, osobnost, kdo je King Diamond?, životopis, King Diamond, datum narození, narození, hudba, hudba

Pojem King Diamond je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz King Diamond v dalších zdrojích

Hledat výraz King Diamond ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo King Diamond na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem King Diamond ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz King Diamond ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín King Diamond v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo King Diamond například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby King Diamond

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to King Diamond? Kdy se narodil King Diamond? Kde se narodil King Diamond? King Diamond se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka King Diamond dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost King Diamond i v jiné kategorii než je hudba.