Kdo je to?
Kdo je Roberto Baggio? Životopis Roberto Baggio, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Roberto Baggio?

Kdo je Roberto Baggio? Životopis, informace, biografie, sport

Roberto Baggio je bývalý italský fotbalový útočník, reprezentant, dvojnásobný mistr Itálie a vítěz Poháru UEFA. Baggio se narodil ve městě Caldongo poblíž Vicenzy a měl 6 sourozenců. V 15 letech začal hrát za třetiligový tým Vicenza, kde působil v letech 1982-1985. Ve 36 utkáních vstřelil 13 branek. Již v 18 letech mu hrozilo, že skončí s fotbalem kvůli zranění kolena. Italská Fiorentina koupila Baggia s tím, že mu uhradí veškerou léčbu. Kvůli zotavení musel vynechat celou sezónu 1985-1986. Ve Florencii hrál Roberto až do roku 1990. Za 5 let ve Florencii odehrál 94 zápasů a vsítil 39 branek.
V roce 1990 přestoupil za rekordní sumu 12,9 milionů eur do italského Juventusu, kde hrál následujících 5 sezón (1990-1995), ve kterých odehrál celkem 141 zápasů a připsal si 78 ligových zásahů. Hned ve své první sezóně na severu Itálie se Baggio stal s 9 brankami nejlepším střelcem v PVP (Pohár vítězů pohárů). S Juventusem se v sezóně 1992-1993 radoval z vítězství v Poháru UEFA, když si ve dvouzápasovém finále poradili s německým Dortmundem. V prvním finálovém utkání dal Baggio dva góly a Stará dáma vyhrála 3:1. V odvetném utkání Juventus vyhrál 3:0. V roce 1993 se stal nejlepším hráčem Evropy v anketě Zlatý míč a Fotbalistou roku podle FIFA. Nejúspěšnější sezónou se pro Baggia stal ročník 1994-1995, kdy s Juventusem slavil zisk ligového titulu a italského poháru.
V létě 1995 přestoupil do AC Milán. Hned po první sezóně v Miláně slavil své druhé Scudetto v kariéře. V AC Milán odehrál dvě sezóny (1995-1997), během kterých si připsal 12 ligových branek.
V ročníku 1997-1998 se na rok upsal italské Boloně. V 30 ligových zápasech se mu podařilo dát 22 branek (nejvíce branek v 1 sezóně v jeho kariéře). Z Boloně se vrátil do Milána, tentokrát ke konkurenčnímu týmu Inter Milán, kde Baggio zůstal dvě sezóny. V Interu měl opět problémy s kolenem, ale přesto zasáhl do většiny zápasů jeho dvouletého působení ve městě módy. Připsal si celkem 17 branek napříč všemi soutěžemi.
V roce 2000 odešel zadarmo do týmu Brescia Calcio, kde hrál celé 4 sezóny. V Brescii stihl dát v 95 utkáních 45 branek. V roce 20001 obdržel cenu Guerin d’Oro pro nejlepšího fotbalistu italské ligy, kterou mu udělil týdeník Guerin’ Sportivo. Díky jeho vlasům si Roberto Baggio vysloužil přezdívku Il Divin Codino (Božský copánek).
Baggio reprezentoval Itálii v letech 1988-2004. V 56 zápasech zaznamenal 27 gólů. Objevil se na Mistrovství světa 1990 (bronz), 1994 (stříbro) a 1998. Na MS 1994 ve finále s Brazílií neproměnil pokutový kop.Kdo je Roberto Baggio? Životopis Roberto Baggio, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Roberto Baggio

Národnost: italská
Datum narození: 18. 2. 1967
Místo narození: Caldogno, Itálie

Líbí se stručný životopis s osobou Roberto Baggio? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem SWOT? Znáte termín AGROFERT? Pamatujete si definici pojmu Folikul? Víte, co je to Praganda?

Klíčová slova: narození, kdy se narodil Roberto Baggio?, popis, osobnosti, životopis, místo narození, zajímavosti, wikipedie, wiki, kdo je Roberto Baggio?, datum narození, lexikon, biografie, osobnost, Roberto Baggio, Roberto Baggio

Pojem Roberto Baggio je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Roberto Baggio zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Roberto Baggio ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Roberto Baggio na Google obrázcích

Vyhledat výraz Roberto Baggio ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Roberto Baggio ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Roberto Baggio ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Roberto Baggio například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Roberto Baggio

Právě nyní již víte Kdo je to Roberto Baggio? Kdy se narodil Roberto Baggio? Kde se narodil Roberto Baggio? Roberto Baggio je v kategorii Sport

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Roberto Baggio např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Roberto Baggio i v jiné kategorii než je sport.