Kdo je to?
Kdo je to Lufťák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Lufťák? Lidé, hanlivé

Lufťák

Co znamená a jaký je význam slova Lufťák?

Lufťák je hovorové označení člověka, který rád cestuje na lehko. Může se jednat o životní postoj, kdy daná osoba vyráží do přírody, souzní s přírodou a okolím, nenarušuje svojí aktivitou přírodu. Bydlí pod stanem nebo spí pod širákem, rozdělává oheň, na kotlíku si uvaří jídlo, opéká buřty, chodí s batohem na zádech, nosí sebou minimum oblečení. Povinná výbava je dobrý nůž, konzervy, sušené jídlo, pitná voda, sirky, celta, provaz, mapa, kompas a peníze. Dnes samozřejmě máme k orientaci mobilní telefony, gps navigace. hovoříme také o víkendových chalupářích a chatařích, kteří si jedou na venkov odpočinout. Původ slova najdeme v němčině v podstatném jméně luft, k němuž se přidá přípona - ák, a vznikne podstatné jméno rodu mužského lufťák. Synonyma pro slovo „lufťák“ jsou tremp, kempař, táborník, osadník, chatař, chalupář, výletník, somrák, turista, cestovatel, tramp, skaut, junák, čundrák, poutník, tulák, vandrák.


Kdo je to Lufťák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Lufťák? Lidé, hanlivé

Tento text (Lufťák) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Medvědí služba? Víte co je Lustrace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Persona? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fanatismus?

Klíčová slova: význam slova, hanlivé, co znamená, odborný výraz, slovo, Lufťák, lexikon, popis, význam pojmu, definice, pojem, přesný výraz, informace, etymologie, synonymum, formulace

Pojem Lufťák je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat frázi Lufťák ve Wikislovníku

Hledat výraz Lufťák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Lufťák ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Lufťák ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lufťák ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lufťák například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Lufťák

Teďka už zajisté víte Kdo je to Lufťák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Lufťák? Definice pojmu Lufťák patří do kategorie Hanlivé

Kategorie hanlivé, naivní dívka, lufťák, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete také vyzkoušet hledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Lufťák i v jiné sekci než je kategorie hanlivé.