Kdo je to?
Kdo je Kristýna Janáčková? Životopis Kristýna Janáčková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kristýna Janáčková

Kdo je Kristýna Janáčková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Kristýna Janáčková je česká filmová a televizní herečka. Janáčková se narodila 4. září 1981 ve Vsetíně na Valašsku. Má bratra Zdeňka, který je filmovým režisérem.
Již od mala se chtěla stát herečkou. Po střední škole nebyla přijata na pražskou DAMU a místo toho začala působit v divadle ve Zlíně. Následně se přestěhovala do Prahy, kde si začala přivydělávat ve vinárně Bokovka.
Před kamerou se Janáčková poprvé objevila v roce 2003 v televizním snímku Kobova garáž. Následně si zahrála ve třech televizních pohádkách – Království potoků (2005), Princezna Ano, O království z nudlí a štěstí bez konce (2009). Poté vytvořila roli ještě ve snímcích 3 sezóny v pekle (2009) a Jako letní sníh (2021).
Nejvíce se však Janáčková proslavila jako seriálová herečka. Na kontě má několik seriálových rolí. Do povědomí diváků se dostala jako sestřička Kristýna Tichá v seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě, kde hrála v letech 2009-2010. Dále ztvárnila role v seriálech Ďáblova lest (2009), Cesty domů (2010), Helena (2012), Přístav (2016-2017), Génius (2017), Polda (2018), Specialisté, Krejzovi, Dáma a Král (2019) nebo Pan profesor (2021).
Kristýna Janáčková je matkou dvou synů - Luise a Elliota, které má se svým dlouholetým přítelem Michaelem.Kdo je Kristýna Janáčková? Životopis Kristýna Janáčková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Kristýna Janáčková

Národnost: česká
Datum narození: 4. 9. 1981
Místo narození: Vsetín, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Kristýna Janáčková? Potom se podělte s vašimi sledujícími na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Penetrace? Znáte termín Eskontní úvěr? Vzpomenete si na definici slova Slabika? Víte, co je to Životní pojištění?

Klíčová slova: biografie, wikipedie, život, herectví, narození, osobnosti, lexikon, wiki, kdy se narodila Kristýna Janáčková?, osobnost, datum narození, Kristýna Janáčková, zajímavosti, vysvětlení, místo narození, popis

Pojem Kristýna Janáčková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Kristýna Janáčková v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kristýna Janáčková ve Wikimedia Commons

Najít výraz Kristýna Janáčková ve Wikislovníku

Najít termín Kristýna Janáčková ve Wikipedii

Hledat výraz Kristýna Janáčková ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Kristýna Janáčková ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kristýna Janáčková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Kristýna Janáčková

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Kristýna Janáčková? Kdy se narodila Kristýna Janáčková? Kde se narodila Kristýna Janáčková? Kristýna Janáčková patří do kategorie Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Kristýna Janáčková dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kristýna Janáčková i v jiné kategorii než je herectví.