Kdo je to?
Kdo je to Kmotřenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kmotřenec? Lidé, vztahy

Kdo je to Kmotřenec?

Jaký je význam slova Kmotřenec? Co to znamená?

Kmotřenec je osoba, kterou se kmotr zavázal chránit a pomáhat jí na cestě životem.
Kmotra si obvykle vybírají rodiče dítěte, často to bývá blízký rodinný přítel. V dřívějších dobách byl vztah mezi kmotrem/kmotrou a kmotřencem/kmotřenkou poměrně silný - předpokládalo se, že kmotr se o dítě postará, pokud jeho rodiče nebudou moci. Také plnil roli průvodce a rádce.
V křesťanství je poté kmotr ten, kdo doprovází dítě ke křtu. Zavazuje se dohlížet na další duchovní rozvoj dítěte a vést ho po cestě víry.
V minulosti považovala společnost vztah mezi kmotrem a kmotřencem za příbuzenský (i když nepokrevní).Kdo je to Kmotřenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kmotřenec? Lidé, vztahy

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kmotřenec sdílet s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Manýrismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Demise? Víte, co je to URL adresa? Znáte termín Saldo?

Klíčová slova: informace, slovo, Kmotřenec, co znamená, význam pojmu, etymologie, definice, termín, přesný výraz, vztahy, význam, Kmotřenec, původ slova, lexikon, přesný význam, vztahy

Pojem Kmotřenec je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Kmotřenec v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Kmotřenec ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kmotřenec na Youtube

Hledat heslo Kmotřenec na Google obrázcích

Vyhledat termín Kmotřenec ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Kmotřenec ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kmotřenec například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Co znamená Kmotřenec? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Kmotřenec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kmotřenec? Definice pojmu Kmotřenec patří do sekce Vztahy

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než vztahy).