Kdo je to?
Kdo je to Plochodrážník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Plochodrážník? Lidé, sport

Plochodrážník

Jaký je význam slova Plochodrážník? Co to znamená?

Plochodrážník je závodník, který se specializuje na soutěže na ploché dráze na speciálním typu motocyklu. Ten je vybavený malým motorem a nemá brzdy. Jsou navrženy pro dosažení vysokých rychlostí na ploché dráze. Plochodrážníci musí zvládnout brzdění a řízení pouze pohybem těla a ovládacími prvky motocyklu.
Plochá dráha je oválný okruh s pevným povrchem. Jízda po ní vyžaduje zručnost, odvahu a rychlost a je oblíbená po celém světě.
Historie ploché dráhy sahá až do roku 1920, kdy se tato disciplína stala populární v Evropě a Spojených státech. Mezi nejznámější historické plochodrážníky patří Ole Olsen, který získal několik mistrovských titulů v 60. a 70. letech. V současné době jsou významnými jezdci Tai Woffinden a Bartosz Zmarzlik, kteří dominují světovému šampionátu.
Závody v ploché dráze jsou vzrušující události, kde jezdci závodí ve čtyřech jízdách na oválu, a snaží se získat co nejvíce bodů.
Rychlosti na ploché dráze dosahují přes 100 km/h, což dělá tuto disciplínu extrémně riskantní.Kdo je to Plochodrážník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Plochodrážník? Lidé, sport

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Sitcom? Vzpomenete si na definici slova Snowkiting? Pamatujete si definici pojmu Menhir? Vzpomněli byste si na význam slova Moribundus?

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, wikipedie, wiki, synonymum, význam slova, vysvětlení, definice, sport, lexikon, termín, význam pojmu, informace, původ slova, význam, popis

Pojem Plochodrážník je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat frázi Plochodrážník na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plochodrážník ve Wikimedia Commons

Najít termín Plochodrážník ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Plochodrážník ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Plochodrážník ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Plochodrážník například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Plochodrážník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Plochodrážník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Plochodrážník? Definice pojmu Plochodrážník se nachází v sekci Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít informace výraz, termín, heslo, výrazdejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport.