Kdo je to?
Kdo je to Jáhen? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jáhen? Lidé, křesťanství

Kdo je to Jáhen?

Jaký je význam slova Jáhen? Co to znamená?

Jáhen je název původem z řečtiny, kde má význam služebník či číšník (diakon). V křesťanství se název jáhen používá pro pojmenování osoby, která je pověřena výkonem charitativních a administrativních služeb. Je aktivním účastníkem bohoslužeb, věnuje se vyučování náboženství a předčítání náboženských textů.
V části církví se jáhen považuje za označení pro první stupeň kněžství, jinde jsou tyto funkce svěřeny laikům.Kdo je to Jáhen? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jáhen? Lidé, křesťanství

Zaujalo vás slovo, termín Jáhen? Potom se podělte s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Hostel? Pamatujete si definici pojmu Hypnóza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hliník? Vzpomněli byste si co znamená slovo Skype?

Klíčová slova: Jáhen, význam slova, Jáhen, heslo, lexikon, co znamená, popis, význam pojmu, vysvětlení, přesný výraz, přesný výraz, odborný výraz, termín, formulace, křesťanství, wikipedie

Pojem Jáhen je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít Jáhen ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Jáhen ve Wikipedii

Hledat termín Jáhen ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Jáhen ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jáhen například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Jáhen

Právě jste zjistili Kdo je to Jáhen? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jáhen? Definice pojmu Jáhen je v kategorii Křesťanství

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít pojem, text, definici, dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Jáhen i jinde než v sekci než v křesťanství.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.