Kdo je to?
Kdo je to, byl Ostuda? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ostuda? Lidé, hanlivé

Kdo je to Ostuda?

Jaký je význam slova Ostuda? Co to znamená?

Pokud někomu řekneme, že je ostuda, máme tím na mysli, že daný člověk udělal něco, za co se jeho okolí cítí rozpačitě, trapně, za co se zkrátka stydí. Nejčastěji se stydíme za nevhodné chování někoho blízkého na veřejnosti, protože ostatní se pak zákonitě mohou tzv. koukat skrz prsty nejen na provinilce (který se např. choval nepřístojně pod vlivem alkoholu na svatbě), ale i na jeho okolí. To je značně nepříjemná situace. Proto se rodina nebo blízcí toho, kdo ostudu způsobil, snaží tuto černou ovci "srovnat do latě" a vyvíjejí na ni nátlak. To nemusí fungovat spolehlivě, provinilec může naopak svoje nevhodné chování naschvál ještě zintenzivnit. Ostudu však může někdo působit i méně závadnými věcmi, např. nevhodným, zanedbaným nebo přehnaně vyzývavým oblečením.


Kdo je to, byl Ostuda? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ostuda? Lidé, hanlivé

Definici slova Ostuda můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Šelak? Znáte pojem Úrok? Znáte termín Aprobace? Vzpomenete si na definici slova LPG?

Klíčová slova: lexikon, původ slova, popis, kdo je Ostuda?, přesný význam, odborný výraz, Ostuda, co znamená, popis, wiki, formulace, termín, hanlivé, vysvětlení, etymologie, definice

Pojem Ostuda je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Ostuda

Vyhledat pojem Ostuda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Ostuda ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Ostuda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Ostuda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ostuda například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Ostuda

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Ostuda? Kdo to byl Ostuda? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ostuda? Definice pojmu Ostuda patří do sekce hanlivé. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, výraz, termín, heslo kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie hanlivé.