Kdo je to?
Kdo je to, byl Ostuda? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ostuda? Lidé, hanlivé

Kdo je to Ostuda?

Jaký je význam slova Ostuda? Co to znamená?

Pokud někomu řekneme, že je ostuda, máme tím na mysli, že daný člověk udělal něco, za co se jeho okolí cítí rozpačitě, trapně, za co se zkrátka stydí. Nejčastěji se stydíme za nevhodné chování někoho blízkého na veřejnosti, protože ostatní se pak zákonitě mohou tzv. koukat skrz prsty nejen na provinilce (který se např. choval nepřístojně pod vlivem alkoholu na svatbě), ale i na jeho okolí. To je značně nepříjemná situace. Proto se rodina nebo blízcí toho, kdo ostudu způsobil, snaží tuto černou ovci "srovnat do latě" a vyvíjejí na ni nátlak. To nemusí fungovat spolehlivě, provinilec může naopak svoje nevhodné chování naschvál ještě zintenzivnit. Ostudu však může někdo působit i méně závadnými věcmi, např. nevhodným, zanedbaným nebo přehnaně vyzývavým oblečením.


Kdo je to, byl Ostuda? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ostuda? Lidé, hanlivé

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ostuda s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Viróza? Víte co je Secese? Znáte termín Antonymum? Vzpomněli byste si co označuje výraz Varistor?

Klíčová slova: co znamená, kdo je Ostuda?, popis, formulace, hanlivé, význam slova, heslo, wiki, kdo to je, slovo, vysvětlení, přesný význam, význam pojmu, informace, lexikon, Ostuda

Pojem Ostuda je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Ostuda

Najít pojem Ostuda na Google.cz

Najít heslo Ostuda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Ostuda ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ostuda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ostuda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Co znamená Ostuda? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Ostuda? Kdo to byl Ostuda? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ostuda? Definice pojmu Ostuda se nachází v kategorii hanlivé. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ostuda v jiné sekci než hanlivé.