Kdo je to?
Kdo je to, byl Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Strýc? Lidé, vztahy

Kdo je to Strýc?

Jaký je význam slova Strýc? Co to znamená?

Strýc je označení člověka v příbuzenském vztahu. Jedná se o osobu - muže, bratra některého z rodičů, popřípadě manžela sourozenců rodičů. Nerozlišuje se přesný příbuzenský vztah jako v dřívějších dobách, kdy strýc byl pouze otcův bratr, matčin bratr se nazýval ujec, manžel otcovy sestry tetec, manžel matčiny sestry pak posel.
Toto označení se nepoužívalo důsledně, zčásti se zachovalo na Slovensku. Pojmenování strýc se užívalo také na venkově pro osoby nepříbuzného vztahu, známé, sousedy a přátele.Kdo je to, byl Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Strýc? Lidé, vztahy

Zaujalo vás slovo, termín Strýc? Potom se podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Rozdvojená osobnost? Znáte pojem Dvojzubák? Víte co je Open Office? Vzpomenete si na definici slova Žinčica?

Klíčová slova: pojem, etymologie, původ slova, termín, slovo, heslo, význam, odborný výraz, popis, přesný výraz, přesný význam, kdo je Strýc?, co je to Strýc?, popis, wiki, význam slova

Pojem Strýc je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Strýc zkuste tyto odkazy

Zkusit najít frázi Strýc ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Strýc ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strýc ve Wikimedia Commons

Najít výraz Strýc ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Strýc například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Strýc? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Strýc? Kdo to byl Strýc? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Strýc? Definice pojmu Strýc se nachází v kategorii vztahy. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též najít pojem, text, definici, dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Strýc i v jiné kategorii než je sekce vztahy.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.