Kdo je to?
Kdo je to, byl Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Strýc? Lidé, vztahy

Kdo je to Strýc?

Jaký je význam slova Strýc? Co to znamená?

Strýc je označení člověka v příbuzenském vztahu. Jedná se o osobu - muže, bratra některého z rodičů, popřípadě manžela sourozenců rodičů. Nerozlišuje se přesný příbuzenský vztah jako v dřívějších dobách, kdy strýc byl pouze otcův bratr, matčin bratr se nazýval ujec, manžel otcovy sestry tetec, manžel matčiny sestry pak posel.
Toto označení se nepoužívalo důsledně, zčásti se zachovalo na Slovensku. Pojmenování strýc se užívalo také na venkově pro osoby nepříbuzného vztahu, známé, sousedy a přátele.Kdo je to, byl Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Strýc? Lidé, vztahy

Líbí se vám definice kdo je to Strýc? Pak se podělte s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Opera? Znáte termín Kiteboarding? Víte co je Grenadina? Víte, co je to Šlehaný med?

Klíčová slova: heslo, význam, kdo je Strýc?, co znamená, odborný výraz, původ slova, formulace, synonymum, informace, co je to Strýc?, wiki, vysvětlení, přesný význam, etymologie, Strýc, popis

Pojem Strýc je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strýc ve Wikimedia Commons

Najít heslo Strýc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Strýc ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Strýc na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Strýc například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Strýc

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Strýc? Kdo to byl Strýc? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Strýc? Definice pojmu Strýc je v kategorii vztahy. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít výraz, slovo, definici, slovíčko například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než vztahy).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.