Kdo je to?
Kdo je to Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Strýc? Lidé, vztahy

Kdo je to Strýc?

Co znamená a jaký je význam slova Strýc?

Strýc je označení člověka v příbuzenském vztahu. Jedná se o osobu - muže, bratra některého z rodičů, popřípadě manžela sourozenců rodičů. Nerozlišuje se přesný příbuzenský vztah jako v dřívějších dobách, kdy strýc byl pouze otcův bratr, matčin bratr se nazýval ujec, manžel otcovy sestry tetec, manžel matčiny sestry pak posel.
Toto označení se nepoužívalo důsledně, zčásti se zachovalo na Slovensku. Pojmenování strýc se užívalo také na venkově pro osoby nepříbuzného vztahu, známé, sousedy a přátele.Kdo je to Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Strýc? Lidé, vztahy

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova FMCG? Znáte pojem Wakame? Víte co je Ketóza? Vzpomenete si na definici slova Srážková daň?

Klíčová slova: původ slova, wiki, slovo, význam, přesný výraz, informace, heslo, vztahy, pojem, význam pojmu, Strýc, odborný výraz, formulace, vysvětlení, synonymum, vztahy

Pojem Strýc je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Strýc ve Wikipedii

Najít pojem Strýc ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Strýc ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Strýc ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strýc ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Strýc například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Vysvětlení významu slova Strýc, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Strýc? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Strýc? Definice pojmu Strýc patří do kategorie Vztahy

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Strýc i v jiné části webu než je kategorie vztahy.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.