Kdo je to?
Kdo je to Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Strýc? Lidé, vztahy

Strýc

Jaký je význam slova Strýc? Co to znamená?

Strýc je označení člověka v příbuzenském vztahu. Jedná se o osobu - muže, bratra některého z rodičů, popřípadě manžela sourozenců rodičů. Nerozlišuje se přesný příbuzenský vztah jako v dřívějších dobách, kdy strýc byl pouze otcův bratr, matčin bratr se nazýval ujec, manžel otcovy sestry tetec, manžel matčiny sestry pak posel.
Toto označení se nepoužívalo důsledně, zčásti se zachovalo na Slovensku. Pojmenování strýc se užívalo také na venkově pro osoby nepříbuzného vztahu, známé, sousedy a přátele.Kdo je to Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Strýc? Lidé, vztahy

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Černá díra? Znáte pojem Sieg Heil? Víte co je Eurocentrismus? Vzpomenete si na definici slova Avalon?

Klíčová slova: heslo, vztahy, co znamená, slovo, informace, původ slova, Strýc, vysvětlení, definice, synonymum, odborný výraz, přesný výraz, termín, popis, etymologie, význam

Pojem Strýc je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít heslo Strýc ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Strýc na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strýc ve Wikimedia Commons

Najít termín Strýc v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Strýc ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Strýc například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Strýc

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Strýc? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Strýc? Definice pojmu Strýc je v sekci Vztahy

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Strýc i v jiné kategorii než je sekce vztahy.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.