Kdo je to?
Kdo je to, byl Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Strýc? Lidé, vztahy

Kdo je to Strýc?

Jaký je význam slova Strýc? Co to znamená?

Strýc je označení člověka v příbuzenském vztahu. Jedná se o osobu - muže, bratra některého z rodičů, popřípadě manžela sourozenců rodičů. Nerozlišuje se přesný příbuzenský vztah jako v dřívějších dobách, kdy strýc byl pouze otcův bratr, matčin bratr se nazýval ujec, manžel otcovy sestry tetec, manžel matčiny sestry pak posel.
Toto označení se nepoužívalo důsledně, zčásti se zachovalo na Slovensku. Pojmenování strýc se užívalo také na venkově pro osoby nepříbuzného vztahu, známé, sousedy a přátele.Kdo je to, byl Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Strýc? Lidé, vztahy

Definici slova Strýc můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova FMCG? Rozumíte pojmu Avon? Víte co je Průměr? Znáte pojem Pastis?

Klíčová slova: význam, popis, význam slova, informace, termín, pojem, slovo, wiki, co je to Strýc?, odborný výraz, lexikon, formulace, vysvětlení, synonymum, přesný význam, definice

Pojem Strýc je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Strýc

Najít slovo Strýc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Strýc ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Strýc na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strýc ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Strýc například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Vysvětlení významu slova Strýc, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Strýc? Kdo to byl Strýc? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Strýc? Definice pojmu Strýc se nachází v sekci vztahy. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se vyhledat výraz, slovo, definici, termín dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Strýc i v jiné kategorii než v vztahy.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.