Kdo je to?
Kdo je to, byl Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Strýc? Lidé, vztahy

Kdo je to Strýc?

Jaký je význam slova Strýc? Co to znamená?

Strýc je označení člověka v příbuzenském vztahu. Jedná se o osobu - muže, bratra některého z rodičů, popřípadě manžela sourozenců rodičů. Nerozlišuje se přesný příbuzenský vztah jako v dřívějších dobách, kdy strýc byl pouze otcův bratr, matčin bratr se nazýval ujec, manžel otcovy sestry tetec, manžel matčiny sestry pak posel.
Toto označení se nepoužívalo důsledně, zčásti se zachovalo na Slovensku. Pojmenování strýc se užívalo také na venkově pro osoby nepříbuzného vztahu, známé, sousedy a přátele.Kdo je to, byl Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Strýc? Lidé, vztahy

Sdílejte tuto stránku se slovem Strýc se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Rozdvojená osobnost? Vzpomněli byste si co znamená slovo Valuta? Víte co je Open Office? Víte co je Biber?

Klíčová slova: popis, vztahy, informace, význam, význam pojmu, popis, kdo to je, vysvětlení, význam slova, původ slova, lexikon, pojem, etymologie, definice, co znamená, slovo

Pojem Strýc je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Strýc na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strýc ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Strýc ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Strýc ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Strýc například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Vysvětlení významu slova Strýc, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Strýc? Kdo to byl Strýc? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Strýc? Definice pojmu Strýc je v kategorii vztahy. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Strýc i v jiné kategorii než v vztahy.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.