Kdo je to?
Kdo je to Papaláš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Papaláš? Lidé, hanlivé

Kdo je to Papaláš?

Jaký je význam slova Papaláš? Co to znamená?

Papaláš je hanlivé označení pro člověka, který má vysoký úřednický post nebo je vyšší veřejný činitel. Papaláš se ohání svou funkcí a nebojí se zneužít přidělenou imunitu. Jiné synonymum je hodnostář, velký pán, potentát, vysoký funkcionář. Etymologicky se rozcházejí teorie vzniku tohoto slova. Ze slovenštiny je blízko sloveso papulovať, což znamená kecat, žvanit. Dále agraláš, což je slovensky hanlivé označení člena agrární komory. Pak by tu byla možný výklad slova papa, což znamená v italštině papež. Nejvyšší hodnostář katolické církve.


Kdo je to Papaláš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Papaláš? Lidé, hanlivé

Sdílejte text pojmu Papaláš s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu SSD disk? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bit? Znáte definici termínu Nebezpečný odpad? Víte co je Hematologie?

Klíčová slova: termín, vysvětlení, wiki, heslo, význam pojmu, definice, přesný význam, původ slova, wikipedie, etymologie, přesný výraz, význam, význam slova, co znamená, Papaláš, formulace

Pojem Papaláš je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Papaláš ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Papaláš ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Papaláš ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Papaláš na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Papaláš ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Papaláš například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Papaláš, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Papaláš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Papaláš? Definice pojmu Papaláš se nachází v kategorii Hanlivé

Napsáno redaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme taktéž hledat informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hanlivé.