Kdo je to?
Kdo je to Eskymák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Eskymák? Lidé, národnost

Kdo je to Eskymák?

Co znamená a jaký je význam slova Eskymák?

Jako Eskymák je označován příslušník mongoloidních etnik žijících především v oblastech kolem Severního ledového oceánu - například v Grónsku, na Aljašce a severních oblastech Severní Ameriky, případně na Sibiři.
Označení Eskymák bývá někdy (především v Americe) vnímáno jako urážlivé, stále častěji se tedy setkáváme s výrazem Inuita.
Jedná se o domorodé obyvatelstvo, původem pocházející ze Sibiře, které žije polokočovným způsobem života v arktických oblastech světa. Jsou známí zpracováním zvířecích kůží, rybolovem, využíváním kajaků, sněžnic či psích spřežení nebo stavěním iglú a stanů z kůží.Kdo je to Eskymák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Eskymák? Lidé, národnost

Zaujala vás definice slova Eskymák? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Unsplash? Znáte termín PUR pěna? Rozumíte pojmu Toner? Víte, co je to URL adresa?

Klíčová slova: původ slova, národnost, odborný výraz, význam slova, pojem, národnost, význam pojmu, vysvětlení, wiki, termín, přesný výraz, heslo, co znamená, lexikon, slovo, definice

Pojem Eskymák je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Eskymák ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Eskymák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Eskymák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eskymák ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Eskymák ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskymák například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Eskymák

Nyní již víte Kdo je to Eskymák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Eskymák? Definice pojmu Eskymák je v kategorii Národnost

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat informace výraz, heslo, text, pojem například na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Eskymák hledat i v jiných kategoriích (než národnost).