Kdo je to?
Kdo je to Eskymák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Eskymák? Lidé, národnost

Kdo je to Eskymák?

Co znamená a jaký je význam slova Eskymák?

Jako Eskymák je označován příslušník mongoloidních etnik žijících především v oblastech kolem Severního ledového oceánu - například v Grónsku, na Aljašce a severních oblastech Severní Ameriky, případně na Sibiři.
Označení Eskymák bývá někdy (především v Americe) vnímáno jako urážlivé, stále častěji se tedy setkáváme s výrazem Inuita.
Jedná se o domorodé obyvatelstvo, původem pocházející ze Sibiře, které žije polokočovným způsobem života v arktických oblastech světa. Jsou známí zpracováním zvířecích kůží, rybolovem, využíváním kajaků, sněžnic či psích spřežení nebo stavěním iglú a stanů z kůží.Kdo je to Eskymák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Eskymák? Lidé, národnost

Zaujala vás definice pojmu Eskymák? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Ultimátum? Rozumíte pojmu Sčítanec? Rozumíte pojmu Instinkt? Znáte pojem Labrys?

Klíčová slova: etymologie, popis, přesný výraz, heslo, Eskymák, wiki, pojem, přesný význam, význam pojmu, národnost, definice, synonymum, Eskymák, lexikon, informace, formulace

Pojem Eskymák je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Eskymák na Google.cz

Vyhledat výraz Eskymák ve Wikipedii

Vyhledat slovo Eskymák ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Eskymák ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Eskymák ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskymák například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Eskymák? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Eskymák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Eskymák? Definice pojmu Eskymák patří do sekce Národnost

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace pojem, termín, výraz,heslo kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci národnost.