Kdo je to?
Kdo byla Anna Pammrová? Životopis Anna Pammrová, osobnosti, slavná žena z kategorie filozofie

Kdo byla Anna Pammrová?

Kdo byla Anna Pammrová? Životopis, informace, biografie, filozofie

Anna Pammrová byla česká filosofka a jedna z prvních feministek. Pammrová se narodil v Kralicích nad Oslavou do rodiny lesníka Jana Pammra. V šesti letech ji rodina poslala na výchovu k její bezdětné kmotře do Náměště nad Oslavou. S rodiči se viděla jen párkrát za rok a vzdělání se ji dostávalo od soukromého učitele. Naučila se francouzsky, německy a anglicky. V patnácti letech ji kmotra poslala do Znojma, kde se učila německy, hrát na klavír, šít a vyšívat.
Poté odešla do Vídně, kde dva roky sloužila jako vychovatelka v rodině vojenského důstojníka. Ve 24 letech se stala matkou její nemanželské dcery Almy (odmítla si vzít jejího otce). Následně se vrátila do rodného města k rodičům, kde vychovávala dceru a vyučovala jazyky.
Později se provdala za lesníka Františka Kroha, se kterým měla syna Františka. Manželství provázelo násilí ze strany manžela a skončilo rozvodem. Anna si poté nechala postavit dům poblíž Žďárce, kde se konečně cítila svobodně. Bohužel její dcera Alma zemřela na tuberkulózu a její syn utekl do Ameriky před první světovou válkou. Poté žila v ústraní, kde studovala, četla a psala. Část svého života strávila dopisováním si s básníkem Otakarem Březinou. Zajímala se o feminismus – zejména se zajímala o ženskou emancipaci (z vlastní zkušenosti s bývalým manželem).
Během svého života napsala okolo desítky knih jako Alfa. Embryonální pokus o řešení ženské otázky (1917), O mateřství a pamateřství (1919), Cestou k zářnému cíli (1925), Zápisky nečitelné (1936) nebo Odezva z lůna stvoření (1937).
Přeložila také několik knih z francouzštiny jako Výlety do nebe (1909), Co jest Mazdaznan? Rozumná výživa (1925) a také z němčiny Život Ježíšův (1918) nebo Dějiny jako vsunutí smyslu v nesmyslné (1919).
V roce 1932 se připojila k uskupení Moravské kolo spisovatelů.
Anna Pammrová zemřela roku 1945 ve věku 85 let.Kdo byla Anna Pammrová? Životopis Anna Pammrová, osobnosti, slavná žena z kategorie filozofie

Hlavní data o osobě Anna Pammrová

Národnost: česká
Datum narození: 29. 6. 1860
Místo narození: Kralice nad Oslavou, Rakouské císařství
Datum úmrtí: 19. 9. 1945

Tento text (Anna Pammrová) můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Celulitida? Znáte pojem Mléčná dráha? Znáte definici termínu Konfitování? Vzpomenete si na definici slova Anekdota?

Klíčová slova: osobnosti, vysvětlení, biografie, kde se narodila Anna Pammrová?, nežijící, wikipedie, datum úmrtí, národnost, wiki, život, datum narození, Anna Pammrová, filozofie, Kdy zemřela Anna Pammrová, národnost, filozofie

Pojem Anna Pammrová je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Anna Pammrová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Anna Pammrová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Anna Pammrová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Anna Pammrová na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Anna Pammrová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Anna Pammrová například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Anna Pammrová

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byla Anna Pammrová? Kdy se narodila Anna Pammrová? Kde se narodila Anna Pammrová? Kdy zemřela Anna Pammrová? Anna Pammrová patří do sekce Filozofie

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Anna Pammrová řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anna Pammrová i v jiné kategorii než je filozofie.