Kdo je to?
Kdo byla Anna Pammrová? Životopis Anna Pammrová, osobnosti, slavná žena z kategorie filozofie

Kdo byla Anna Pammrová?

Kdo byla Anna Pammrová? Životopis, informace, biografie, filozofie

Anna Pammrová byla česká filosofka a jedna z prvních feministek. Pammrová se narodil v Kralicích nad Oslavou do rodiny lesníka Jana Pammra. V šesti letech ji rodina poslala na výchovu k její bezdětné kmotře do Náměště nad Oslavou. S rodiči se viděla jen párkrát za rok a vzdělání se ji dostávalo od soukromého učitele. Naučila se francouzsky, německy a anglicky. V patnácti letech ji kmotra poslala do Znojma, kde se učila německy, hrát na klavír, šít a vyšívat.
Poté odešla do Vídně, kde dva roky sloužila jako vychovatelka v rodině vojenského důstojníka. Ve 24 letech se stala matkou její nemanželské dcery Almy (odmítla si vzít jejího otce). Následně se vrátila do rodného města k rodičům, kde vychovávala dceru a vyučovala jazyky.
Později se provdala za lesníka Františka Kroha, se kterým měla syna Františka. Manželství provázelo násilí ze strany manžela a skončilo rozvodem. Anna si poté nechala postavit dům poblíž Žďárce, kde se konečně cítila svobodně. Bohužel její dcera Alma zemřela na tuberkulózu a její syn utekl do Ameriky před první světovou válkou. Poté žila v ústraní, kde studovala, četla a psala. Část svého života strávila dopisováním si s básníkem Otakarem Březinou. Zajímala se o feminismus – zejména se zajímala o ženskou emancipaci (z vlastní zkušenosti s bývalým manželem).
Během svého života napsala okolo desítky knih jako Alfa. Embryonální pokus o řešení ženské otázky (1917), O mateřství a pamateřství (1919), Cestou k zářnému cíli (1925), Zápisky nečitelné (1936) nebo Odezva z lůna stvoření (1937).
Přeložila také několik knih z francouzštiny jako Výlety do nebe (1909), Co jest Mazdaznan? Rozumná výživa (1925) a také z němčiny Život Ježíšův (1918) nebo Dějiny jako vsunutí smyslu v nesmyslné (1919).
V roce 1932 se připojila k uskupení Moravské kolo spisovatelů.
Anna Pammrová zemřela roku 1945 ve věku 85 let.Kdo byla Anna Pammrová? Životopis Anna Pammrová, osobnosti, slavná žena z kategorie filozofie

Základní informace o osobě Anna Pammrová

Národnost: česká
Datum narození: 29. 6. 1860
Místo narození: Kralice nad Oslavou, Rakouské císařství
Datum úmrtí: 19. 9. 1945

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Anna Pammrová? s dalšími lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Celulitida? Vzpomněli byste si co označuje výraz Azbest? Znáte definici termínu Robusta? Znáte termín Upgrade?

Klíčová slova: kdo je Anna Pammrová?, filozofie, osobnosti, kde se narodila Anna Pammrová?, místo narození, Anna Pammrová, život, nežijící, Kdy zemřela Anna Pammrová, informace, kdo to je, zajímavosti, národnost, vysvětlení, Anna Pammrová, datum narození

Pojem Anna Pammrová je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít termín Anna Pammrová ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Anna Pammrová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Anna Pammrová ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Anna Pammrová na Google.cz

Hledat slovo Anna Pammrová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anna Pammrová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Anna Pammrová

Právě nyní již víte Kdo byla Anna Pammrová? Kdy se narodila Anna Pammrová? Kde se narodila Anna Pammrová? Kdy zemřela Anna Pammrová? Anna Pammrová se nachází v kategorii Filozofie

Napsáno redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Anna Pammrová dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anna Pammrová i v jiné kategorii než je filozofie.