Kdo je to?
Kdo byla Anna Pammrová? Životopis Anna Pammrová, osobnosti, slavná žena z kategorie filozofie

Anna Pammrová

Kdo byla Anna Pammrová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, filozofie

Anna Pammrová byla česká filosofka a jedna z prvních feministek. Pammrová se narodil v Kralicích nad Oslavou do rodiny lesníka Jana Pammra. V šesti letech ji rodina poslala na výchovu k její bezdětné kmotře do Náměště nad Oslavou. S rodiči se viděla jen párkrát za rok a vzdělání se ji dostávalo od soukromého učitele. Naučila se francouzsky, německy a anglicky. V patnácti letech ji kmotra poslala do Znojma, kde se učila německy, hrát na klavír, šít a vyšívat.
Poté odešla do Vídně, kde dva roky sloužila jako vychovatelka v rodině vojenského důstojníka. Ve 24 letech se stala matkou její nemanželské dcery Almy (odmítla si vzít jejího otce). Následně se vrátila do rodného města k rodičům, kde vychovávala dceru a vyučovala jazyky.
Později se provdala za lesníka Františka Kroha, se kterým měla syna Františka. Manželství provázelo násilí ze strany manžela a skončilo rozvodem. Anna si poté nechala postavit dům poblíž Žďárce, kde se konečně cítila svobodně. Bohužel její dcera Alma zemřela na tuberkulózu a její syn utekl do Ameriky před první světovou válkou. Poté žila v ústraní, kde studovala, četla a psala. Část svého života strávila dopisováním si s básníkem Otakarem Březinou. Zajímala se o feminismus – zejména se zajímala o ženskou emancipaci (z vlastní zkušenosti s bývalým manželem).
Během svého života napsala okolo desítky knih jako Alfa. Embryonální pokus o řešení ženské otázky (1917), O mateřství a pamateřství (1919), Cestou k zářnému cíli (1925), Zápisky nečitelné (1936) nebo Odezva z lůna stvoření (1937).
Přeložila také několik knih z francouzštiny jako Výlety do nebe (1909), Co jest Mazdaznan? Rozumná výživa (1925) a také z němčiny Život Ježíšův (1918) nebo Dějiny jako vsunutí smyslu v nesmyslné (1919).
V roce 1932 se připojila k uskupení Moravské kolo spisovatelů.
Anna Pammrová zemřela roku 1945 ve věku 85 let.Kdo byla Anna Pammrová? Životopis Anna Pammrová, osobnosti, slavná žena z kategorie filozofie

Základní údaje o osobě Anna Pammrová

Národnost: česká
Datum narození: 29. 6. 1860
Místo narození: Kralice nad Oslavou, Rakouské císařství
Datum úmrtí: 19. 9. 1945

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Anna Pammrová s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Feston? Vzpomněli byste si na význam slova Alpinning? Znáte definici termínu Dna? Znáte definici termínu Montessori?

Klíčová slova: osobnosti, životopis, lexikon, biografie, wikipedie, kdo je Anna Pammrová?, osobnost, filozofie, datum narození, národnost, kdy se narodila Anna Pammrová?, Anna Pammrová, kde se narodila Anna Pammrová?, místo narození, wiki, Anna Pammrová

Pojem Anna Pammrová je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Anna Pammrová

Najít pojem Anna Pammrová ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Anna Pammrová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Anna Pammrová na Google obrázcích

Hledat heslo Anna Pammrová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Anna Pammrová na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Anna Pammrová například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Anna Pammrová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byla Anna Pammrová? Kdy se narodila Anna Pammrová? Kde se narodila Anna Pammrová? Kdy zemřela Anna Pammrová? Anna Pammrová patří do kategorie Filozofie

Text napsán pro Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Anna Pammrová dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anna Pammrová i v jiné kategorii než je filozofie.