Kdo je to?
Kdo je to Buržoust? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Buržoust? Lidé, hanlivé

Kdo je to Buržoust?

Co znamená a jaký je význam slova Buržoust?

Buržoust je hanlivé označení pro člověka z vyšší střední vrstvy. Jednalo se o „buržoazii“, která vznikla za doby socialismu v devatenáctém a první polovině dvacátého století. Buržoazie bylo městské obyvatelstvo. Jednalo se o nejdříve o měšťanstvo, potom vlastníci průmyslových podniků, finančníci a později všechny majetné vrstvy.
Buržoazie se dělila na velkoburžoazie střední buržoazii, maloburžoazii.
Slovo je odvozené z francouzštiny „bourgeoisie“. Původ můžeme hledat v latině ve slově „burgus“, což znamená v překladu opevněné město.
Podobná synonyma pro buržousta jsou buržoazník, kapitalista nebo majetný podnikatel.


Kdo je to Buržoust? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Buržoust? Lidé, hanlivé

Tento text samozřejmě můžete sdílet s rodinou a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Apartmán? Vzpomenete si na definici slova Rumiště? Znáte definici termínu Rhodium? Vzpomněli byste si na význam slova Varenyky?

Klíčová slova: přesný význam, wiki, přesný výraz, význam slova, termín, hanlivé, Buržoust, význam pojmu, heslo, vysvětlení, původ slova, informace, formulace, slovo, etymologie, definice

Pojem Buržoust je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat termín Buržoust ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Buržoust ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Buržoust na Google.cz

Najít pojem Buržoust ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Buržoust ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Buržoust například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Buržoust

Nyní již víte Kdo je to Buržoust? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Buržoust? Definice pojmu Buržoust je v sekci Hanlivé

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat informace výraz, definici, slovo, termín například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Buržoust i v jiných kategoriích (než hanlivé).