Kdo je to?
Kdo je to Buržoust? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Buržoust? Lidé, hanlivé

Buržoust

Co znamená a jaký je význam slova Buržoust?

Buržoust je hanlivé označení pro člověka z vyšší střední vrstvy. Jednalo se o „buržoazii“, která vznikla za doby socialismu v devatenáctém a první polovině dvacátého století. Buržoazie bylo městské obyvatelstvo. Jednalo se o nejdříve o měšťanstvo, potom vlastníci průmyslových podniků, finančníci a později všechny majetné vrstvy.
Buržoazie se dělila na velkoburžoazie střední buržoazii, maloburžoazii.
Slovo je odvozené z francouzštiny „bourgeoisie“. Původ můžeme hledat v latině ve slově „burgus“, což znamená v překladu opevněné město.
Podobná synonyma pro buržousta jsou buržoazník, kapitalista nebo majetný podnikatel.


Kdo je to Buržoust? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Buržoust? Lidé, hanlivé

Sdílejte text pojmu Buržoust s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Buňka? Vzpomenete si na definici slova Bodyfitness? Znáte definici termínu Karát? Vzpomněli byste si na význam slova Ich-forma?

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, definice, Buržoust, co znamená, přesný význam, přesný výraz, hanlivé, formulace, wiki, informace, odborný výraz, termín, synonymum, původ slova, význam pojmu

Pojem Buržoust je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Buržoust

Vyhledat termín Buržoust v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Buržoust ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Buržoust ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Buržoust na Youtube

Najít heslo Buržoust ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Buržoust například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Buržoust, definice, vysvětlení pojmu

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Buržoust? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Buržoust? Definice pojmu Buržoust se nachází v kategorii Hanlivé

Kategorie hanlivé, metrosexuál, buržoust, ilustrační obrázek

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat informace pojem, slovo, termín, výrazřekněme v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hanlivé).