Kdo je to?
Kdo je to Připosranec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Připosranec? Lidé, hanlivé

Připosranec

Jaký je význam slova Připosranec? Co to znamená?

Připosranec je hanlivé označení pro člověka, který má z něčeho strach, bojí se lidí, má fobie, je úzkostný. Doslovně to znamená, „že má v kalhotech nasráno“. Okolí si dělá legraci z takového člověka, často to bývá na nějaké párty, víkendovém pobytu, dovolené, kdy se začne projevovat, stranit se určité činnosti, stranit se výzvy. Původ slova najdeme ve přídavném jménu posraný, připosraný , k němuž se přidá přípona -ec, a vznikne podstatné jméno rodu mužského připosranec. Synonyma pro slovo „připosranec“ jsou posera, strašpytel, třasořitka, ňouma, nekňuba, ostýchavec, moula, bačkora, nesmělec, vylekanec, bázlivec.


Kdo je to Připosranec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Připosranec? Lidé, hanlivé

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Připosranec? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Křemelina? Pamatujete si definici pojmu Vitamín D? Znáte pojem Čtyřúhelník? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nikasil?

Klíčová slova: pojem, původ slova, přesný výraz, synonymum, lexikon, význam slova, popis, přesný výraz, význam, definice, Připosranec, heslo, hanlivé, přesný význam, vysvětlení, formulace

Pojem Připosranec je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Připosranec hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat heslo Připosranec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Připosranec ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Připosranec ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Připosranec na Youtube

Najít výraz Připosranec ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Připosranec například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Připosranec? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Právě nyní již víte Kdo je to Připosranec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Připosranec? Definice pojmu Připosranec je v sekci Hanlivé

Kategorie hanlivé, bláznivá rodina, připosranec, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete též zkusit najít informace pojem, slovo, termín, definici třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hanlivé).