Kdo je to?
Kdo je to Šílenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Šílenec? Lidé, hanlivé

Šílenec

Jaký je význam slova Šílenec? Co to znamená?

Šílenec je označení pro člověka, který zcela ztratil svoji duševní rovnováhu a často i sebeovládání a tím pádem i veškeré zábrany. Může jít o případ, kdy chceme tímto slovem popsat chování někoho v afektu, tedy v náhlém záchvatu (nejčastěji silně negativních) emocí, které daný jedinec přestal zvládat, neudržel se, vybuchl a chová se naprosto nevypočitatelně, může být schopen spáchat i násilné delikty. Jako o šílencích mluvíme obvykle též o lidech trpících nějakým psychickým onemocněním či poruchou osobnosti nebo chování. Tato skupina lidí může být v závislosti na své diagnóze a případně kvůli chybějící medikaci či terapii nebezpečná pro svoje okolí, dostane-li takový člověk nějaký záchvat (když ho tzv. chytí rapl; např. někteří schizofrenici). Na šílence je dobré si dát pozor a jít mu z cesty, neboť v době, kdy u něj záchvat propukne naplno, je jen malá šance ho nějak snadno usměrnit a zpacifikovat.


Kdo je to Šílenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Šílenec? Lidé, hanlivé

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Šílenec? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Zálohová faktura? Pamatujete si definici pojmu Třtinový cukr? Víte, co je to Sezam? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nabídka?

Klíčová slova: slovo, přesný význam, termín, formulace, význam, význam slova, etymologie, popis, Šílenec, odborný výraz, synonymum, definice, význam pojmu, vysvětlení, informace, wiki

Pojem Šílenec je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Šílenec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Šílenec ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Šílenec na Google.cz

Hledat slovo Šílenec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Šílenec ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Šílenec například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Co znamená Šílenec? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Šílenec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šílenec? Definice pojmu Šílenec je v sekci Hanlivé

Kategorie hanlivé, bláznivka, Šílenec, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Aktuální informace lze většinou nalézt pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Hanlivé).