Kdo je to?
Kdo je Mario Cipollini? Životopis Mario Cipollini, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Mario Cipollini

Kdo je Mario Cipollini? Životopis, informace, biografie, sport

Mario Cipollini je bývalý italský profesionální cyklista. Byl známý svým temperamentním vystupováním a extravagancí. Během své kariéry byl nejrychlejším sprinterem v pelotonu a jedním z nejrychlejších vůbec. Přezdívá se mu Lví král, Super Mario a Cipo.
S cyklistikou začal v mládí a v roce 1989 podepsal svou první profesionální smlouvu s týmem Del Tongo. V průběhu kariéry jezdil pro několik různých týmů, včetně GB-MG Boys Maglificio, Saeco, Domina Vacanze, Liquigas a Rock Racing. Získal 42 etapových vítězství na Tour de France, Giro d’Italia a Vuelta a España, což je nejvíce vítězství v historii pro sprintera na Grand Tours. Získal také celkové vítězství na Giro d’Italia v roce 2002.
Díky této výhře roku 2002, se rozhodl oslavit své vítězství tím, že nechal upravit svůj závodní stroj tak, aby vypadal jako růžové kolo. Růžová barva je totiž tradiční barvou, kterou nosí vedoucí jezdec Giro d’Italia.
Cipollini způsobil kontroverzi na Tour de France v roce 1999, když v průběhu etapy vyklidil svůj závodní stroj a odjel v doprovodném voze, protože si myslel, že mu bylo uděleno nespravedlivé trestné bodování.
Byl známý svým stylem, kdy nosil barevné a výrazné dresy a jeho extravagantním chováním. V roce 2000 na Tour de France si oblékl celkem 11 různých dresů a na každou etapu si vybíral jinou barvu. Další z jeho neobvyklých rituálů byla, že na závody si vždy vozil vlastní postel.
Roku 2003 se Cipollini rozhodl ukončit svou kariéru, ale v roce 2008 se vrátil zpět k profesionálnímu cyklistickému závodu a závodil za tým Rock Racing. Avšak jeho návrat nebyl příliš úspěšný a o rok později definitivně ukončil kariéru.
Po ukončení kariéry se stal cyklistickým trenérem a založil vlastní značku cyklistického oblečení, která nese jeho jméno. V současné době se věnuje také charitativní činnosti a podporuje vzdělávání mladých cyklistů. Roku 2005 se zúčastnil charitativního cyklistického závodu, který se konal v New Yorku, aby podpořil boj proti rakovině.
Jedním z temných okamžiků v životě Maria Cipolliniho je jeho násilné chování k ex-manželce Sabrině Landucciové, se kterou má dvě dcery.
Podle zpráv se Cipollini opakovaně choval agresivně a násilně, včetně údajného fyzického napadení. Jeden z případů se stal v roce 2017, kdy Landucciová pracovala ve sportovním centru. Cipollini za ní přišel, popadl ji za krk a praštil ji hlavou o zeď, se zraněním musela jít na ošetření.
Jindy ji vyhrožoval se zbraní v ruce, když si na sebe vzala, podle jeho slov, až moc krátkou sukni.
Kromě ní vyhrožoval také jejímu partnerovi, fotbalistovi Silviu Giustiovi.
V roce 2014 byl Cipollini oficiálně obviněn z domácího násilí a předán soudu. Na základě důkazů byl nakonec shledán vinným a odsouzen na tři roky. Kromě toho musí oběma zaplatit více než dva miliony korun. Sabrině necelé dva miliony, a Silviovi téměř 123 tisíc korun.
Cipollini popřel, že by se dopustil jakéhokoli násilného chování, ale policie shromáždila důkazy, které naznačovaly opak. Mezi důkazy byly záznamy telefonních hovorů, e-mailová korespondence a svědecké výpovědi.Kdo je Mario Cipollini? Životopis Mario Cipollini, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Mario Cipollini

Národnost: Italská
Datum narození: 22. března 1967
Místo narození: Lucca, Itálie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Mario Cipollini sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Etiologie? Víte co je Mrtvý zub? Znáte pojem KWp? Vzpomněli byste si co označuje výraz Overlock?

Klíčová slova: lexikon, datum narození, osobnost, život, vysvětlení, zajímavosti, narození, sport, kde se narodil Mario Cipollini?, osobnosti, kdo je Mario Cipollini?, místo narození, Mario Cipollini, popis, sport, biografie

Pojem Mario Cipollini je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Mario Cipollini na Google.cz

Hledat heslo Mario Cipollini ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Mario Cipollini na Youtube

Najít výraz Mario Cipollini na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Mario Cipollini ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mario Cipollini například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Mario Cipollini?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Mario Cipollini? Kdy se narodil Mario Cipollini? Kde se narodil Mario Cipollini? Mario Cipollini patří do kategorie Sport

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Mario Cipollini třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mario Cipollini i v jiné kategorii než je sport.