Kdo je to?
Kdo byl Stanislav Zindulka? Životopis Stanislav Zindulka, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Stanislav Zindulka?

Kdo to byl Stanislav Zindulka? Stručný životopis

Stanislav Zindulka byl známý herec, představitel mnoha především menších rolí. Jeho herecké umění bylo oceněno Českým lvem a Cenou Thálie. Byl absolventem DAMU, působil v divadle v Hradci Králové a v Divadle bratří Mrštíků. Do Prahy mohl přejít až po roce 1989. Zde hrál v Činoherním klubu a Městských divadlech pražských. V televizi vystupoval v nedělní Chvilce poezie, hrál v pohádkách i seriálech.
Stanislav Zindulka hrál i v řadě filmů - např. Váhavý střelec, Hanele, Konec básníků v Čechách, Báječná léta pod psa, Pasáž, Učitel tance, Stůj, nebo se netrefím a mnoha dalších. Hlavní roli ztvárnil v dramatu Jasnovidka.Kdo byl Stanislav Zindulka? Životopis Stanislav Zindulka, slavní lidé, osobnosti z herectví

Hlavní informace o osobě Stanislav Zindulka

Národnost: česká
Datum narození: 5.5.1932
Místo narození: Jilemnice
Datum úmrtí: 14.3.2019

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Stanislav Zindulka sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu DPČ? Znáte definici termínu Manga? Znáte definici termínu Pervitin? Pamatujete si definici pojmu Bulgur?

Klíčová slova: definice, co znamená, pojem, přesný význam, popis, kdo je Stanislav Zindulka?, vysvětlení, herectví, etymologie, termín, Stanislav Zindulka, přesný výraz, synonymum, heslo, co je to Stanislav Zindulka?, formulace

Pojem Stanislav Zindulka je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Stanislav Zindulka zkuste tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Stanislav Zindulka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Stanislav Zindulka na Youtube

Najít výraz Stanislav Zindulka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Stanislav Zindulka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanislav Zindulka například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Stanislav Zindulka

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Stanislav Zindulka? Kdo to byl Stanislav Zindulka? Kdy se narodil Stanislav Zindulka? Kde se narodil Stanislav Zindulka? Kdy zemřel Stanislav Zindulka? Stanislav Zindulka se nachází v sekci herectví. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Stanislav Zindulka např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stanislav Zindulka i v jiné kategorii než je herectví.