Kdo je to?
Kdo byl Stanislav Zindulka? Životopis Stanislav Zindulka, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Stanislav Zindulka?

Kdo to byl Stanislav Zindulka? Stručný životopis

Stanislav Zindulka byl známý herec, představitel mnoha především menších rolí. Jeho herecké umění bylo oceněno Českým lvem a Cenou Thálie. Byl absolventem DAMU, působil v divadle v Hradci Králové a v Divadle bratří Mrštíků. Do Prahy mohl přejít až po roce 1989. Zde hrál v Činoherním klubu a Městských divadlech pražských. V televizi vystupoval v nedělní Chvilce poezie, hrál v pohádkách i seriálech.
Stanislav Zindulka hrál i v řadě filmů - např. Váhavý střelec, Hanele, Konec básníků v Čechách, Báječná léta pod psa, Pasáž, Učitel tance, Stůj, nebo se netrefím a mnoha dalších. Hlavní roli ztvárnil v dramatu Jasnovidka.Kdo byl Stanislav Zindulka? Životopis Stanislav Zindulka, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Stanislav Zindulka

Národnost: česká
Datum narození: 5.5.1932
Místo narození: Jilemnice
Datum úmrtí: 14.3.2019

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Stanislav Zindulka s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Květná neděle? Znáte termín Světlík? Znáte definici termínu Počasí? Víte, co je to Funkční prádlo?

Klíčová slova: termín, původ slova, vysvětlení, odborný výraz, přesný výraz, wiki, formulace, co znamená, slovo, význam slova, etymologie, informace, lexikon, kdo je Stanislav Zindulka?, synonymum, význam pojmu

Pojem Stanislav Zindulka je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledejte bez špehování slovo Stanislav Zindulka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Stanislav Zindulka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Stanislav Zindulka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Stanislav Zindulka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanislav Zindulka například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Stanislav Zindulka?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Stanislav Zindulka? Kdo to byl Stanislav Zindulka? Kdy se narodil Stanislav Zindulka? Kde se narodil Stanislav Zindulka? Kdy zemřel Stanislav Zindulka? Stanislav Zindulka patří do sekce herectví. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Stanislav Zindulka dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stanislav Zindulka i v jiné kategorii než je herectví.