Kdo je to?
Kdo je Domhnall Gleeson? Životopis Domhnall Gleeson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Domhnall Gleeson

Kdo je Domhnall Gleeson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Domhnall Gleeson je irský filmový, televizní a divadelní herec, scénárista a režisér. Gleeson se narodil 12. května 1983 v Dublinu v Irsku do herecké rodiny. Je nejstarším synem herce Brendana Gleesona a Mary Gleesonové. Má tři mladší bratry, včetně herce Briana Gleesona.
Gleeson navštěvoval základní školu Malahide Community School, kde si zahrál v divadelních hrách Král Lear a Pomáda. Po střední škole absolvoval vysokou školu Dublin Institute of Technology, kde získal bakalářský titul v oboru mediálních studií.
Začínal jako herec na divadelní scéně, ale brzy přešel k filmu a televizi. První roli získal v roce 2005 v hororové komedii Boy eats girl. Větší mezinárodní pozornosti se mu dostalo po roce 2010, kdy si zahrál v několika úspěšných filmech, včetně Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (postava Billa Weasleyho), Opravdová kuráž a Neopouštěj mě. Následovaly role ve filmech Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 (2011), Anna Karenina (2012), Lásky čas (2013), Nezlomný, Kalvárie, Ex Machina (2014), Star Wars: Síla se probouzí, REVENANT Zmrtvýchvstání (2015), Králíček Petr (2018) a Králíček Petr bere do zaječích (2021). Doposud ztvárnil role ve více než třiceti snímcích.
Gleeson se objevil také v seriálech Černé zrcadlo (2013), Utíkej (2020), Pacient (2022) a Instalatéři z Bílého domu (2023).
Gleeson byl nominován na cenu Tony za svůj výkon v divadelní hře The Lieutenant of Inishmore.
Co se týče osobního života, Gleeson si hlídá své soukromí a málo se o něm ví mimo jeho hereckou kariéru. Dosud nemá děti a není ženatý.
Domhnall Gleeson se věnuje také režii a psaní. Napsal a režíroval několik krátkých filmů, včetně Noreen (2010), ve kterém hrál jeho otec Brendan a bratr Brian. Se slavnějším otcem Brendanem se doposud objevili ve stejném filmu celkem čtyřikrát.Kdo je Domhnall Gleeson? Životopis Domhnall Gleeson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Domhnall Gleeson

Národnost: irská
Datum narození: 12. 5. 1983
Místo narození: Dublin, Irsko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Domhnall Gleeson? s přáteli a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Akreditace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Paskvil? Vzpomněli byste si na význam slova Mystery shopping? Víte co je Hospitace?

Klíčová slova: datum narození, osobnost, kdy se narodil Domhnall Gleeson?, herectví, narození, herectví, zajímavosti, biografie, osobnosti, wiki, kdo je Domhnall Gleeson?, popis, lexikon, místo narození, wikipedie, vysvětlení

Pojem Domhnall Gleeson je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít frázi Domhnall Gleeson na Google.cz

Zkusit najít frázi Domhnall Gleeson na Google obrázcích

Hledat heslo Domhnall Gleeson ve vyhledávači Yandex

Najít termín Domhnall Gleeson ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Domhnall Gleeson ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Domhnall Gleeson například ve Wikipedii, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Domhnall Gleeson? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Domhnall Gleeson? Kdy se narodil Domhnall Gleeson? Kde se narodil Domhnall Gleeson? Domhnall Gleeson je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Domhnall Gleeson dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Domhnall Gleeson i v jiné kategorii než je herectví.