Kdo je to?
Kdo byl Karel Štědrý? Životopis Karel Štědrý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Karel Štědrý

Kdo byl Karel Štědrý? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Karel Štědrý byl český zpěvák, herec, podnikatel a moderátor, narozený v Praze. Jeho oba rodiče byli učitelé. Chtěli, aby syn Karel vystudoval a stal se inženýrem. Karel Štědrý se po maturitě na střední škole přihlásil na Vysokou školu železniční v Praze na stavební fakultu a v roce 1960 se skutečně stal inženýrem (obor železniční stavitelství). Tuto profesi však nikdy nedělal. Již od roku 1953 totiž amatérsky zpíval a během studií na Vysoké škole (1958) začal spolupracovat s Jiřím Suchým a Šlitrem v pražském jazzovém klubu Reduta. O rok později byl jedním ze zakládajících členů pražského divadla Semafor, kde následně působil během let 1959-1962. Objevil se v divadelních hrách Člověk z půdy, Taková ztráta krve nebo Zuzana je zase sama doma.
Následovalo desetileté působení (1962-72) v divadle Rokoko, kde působil výhradně jako zpívající herec. Mezi jeho nejznámější hry patřily Čekání na slávu a Filosofská historie. Po angažmá v divadle Rokoko se Štědrý angažoval také jako zpěvák a mezi jeho známé hity patří Milenci v texaskách a Mám malý stan. Spolupracoval také se zpěváky Karlem Gottem, Václavem Neckářem, Helenou Vondráčkovou a Waldemarem Matuškou.
Od počátku šedesátých let se Štědrý objevil i na televizní obrazovce v dramatu Sedmý kontinent (1960), Zuzana je sama doma (1961), jako hrající zpěvák ve snímku Kdyby tisíc klarinetů (1964), Ta naše písnička česká (1967), Kulhavý ďábel (1968), Noc na Karlštejně (1973), nebo Trhák (1980). Dále se objevoval v pořadech Vysílá Studio A (1963-66) a v seriálu Píseň pro Rudolfa III. (1967-68).
Jako umělec patřil Štědrý k nejvíce vytíženým slavným osobnostem.
Po roce 1989 začal podnikat s Nápojovými automaty, které mu zajistily solidní příjmy.
Jeho dvě dcera Zuzana a Tereza jsou pojmenovány podle slavných písní Waldemara Matušky (kamaráda Karla Štědrého).
Karel Štědrý zemřel ve věku 80 let (2017).Kdo byl Karel Štědrý? Životopis Karel Štědrý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Karel Štědrý

Národnost: česká
Datum narození: 10. 4. 1937
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 7. 11. 2017

Líbí se stručný životopis s osobou Karel Štědrý? Pak se podělte s vašimi přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Cottage? Vzpomenete si na definici slova Grant? Rozumíte pojmu ECMO? Vzpomněli byste si na význam slova Homeopatie?

Klíčová slova: kdo je Karel Štědrý?, informace, wikipedie, osobnosti, datum úmrtí, národnost, Kdy zemřel Karel Štědrý, osobnost, národnost, nežijící, lexikon, vysvětlení, životopis, život, hudba, biografie

Pojem Karel Štědrý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Karel Štědrý

Najít termín Karel Štědrý ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Karel Štědrý ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Karel Štědrý ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Karel Štědrý ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Karel Štědrý ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Štědrý například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Štědrý

Právě nyní již víte Kdo byl Karel Štědrý? Kdy se narodil Karel Štědrý? Kde se narodil Karel Štědrý? Kdy zemřel Karel Štědrý? Karel Štědrý patří do kategorie Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Karel Štědrý dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Štědrý i v jiné kategorii než je hudba.