Kdo je to?
Kdo je to, byl Signalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Signalista? Lidé, profese

Kdo je to Signalista?

Jaký je význam slova Signalista? Co to znamená?

Signalista je pojmenování profese, které má původ v sovětském vzoru. Tímto slovem je označován pracovník na železnici, který se řídí pokyny osob řídících posun nebo výpravčích, a podle těchto pokynů přestavuje výkolejky a výhybky. Pracuje vždy v obvodu stavědla.
Dříve se signalista označoval jako výhybkář. Pracuje s výhybkářským stavědlovým přístrojem a podle příkazů výpravčího může ovládat i návěstidla.Kdo je to, byl Signalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Signalista? Lidé, profese

Zaujalo vás slovo, termín Signalista? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Protonová léčba? Pamatujete si definici pojmu Přepěťová ochrana? Pamatujete si definici pojmu After party? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ataxie?

Klíčová slova: co znamená, definice, Signalista, odborný výraz, původ slova, heslo, slovo, co je to Signalista?, lexikon, wiki, etymologie, synonymum, vysvětlení, profese, kdo je Signalista?, přesný význam

Pojem Signalista je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Signalista

Najít termín Signalista ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Signalista ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Signalista na Youtube

Vyhledat výraz Signalista ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Signalista například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Signalista, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Signalista? Kdo to byl Signalista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Signalista? Definice pojmu Signalista se nachází v sekci profese. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Signalista hledat i v jiných kategoriích (než profese).