Kdo je to?
Kdo je Hugo Weaving? Životopis Hugo Weaving, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hugo Weaving

Kdo je Hugo Weaving? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Hugo Weaving, celým jménem Hugo Wallace Weaving, je herec anglo-australského původu, který se proslavil výraznými rolemi ve filmech Matrix, Pán prstenů, Dobrodružství Priscilly, královny pouště či Babe – galantní prasátko. Je držitelem šesti cen Australské akademie filmového a televizního umění (AACTA) a byl také uznán jako čestný důstojník Řádu Austrálie.
Narodil se 4. dubna 1960 v Nigérii anglickým rodičům. Rodina se v jeho 13 letech přestěhovala do Austrálie, kde objevil svou vášeň pro herectví. Navštěvoval Knox Grammar School a později se zapsal na National Institute of Dramatic Art (NIDA), který absolvoval v roce 1981. První významná filmová role přišla v roce 1991 v australském dramatu Proo, kde hrál slepého fotografa. Jeho výkon byl oceněn kritikou a získal cenu Australského filmového institutu pro nejlepšího herce. Byla to však až role agenta Smithe v sérii Matrix (1999, 2003), která ho katapultovala mezi mezinárodní hvězdy. Jeho ztvárnění chladného, vypočítavého padoucha se stalo kultovním. Hrál také Elronda v trilogii Pán prstenů a svůj hlas propůjčil roli Megatrona ve filmové sérii Transformers.
Talent Huga Weavinga neomezuje pouze na stříbrné plátno, stejně dobře se uplatňuje i na divadelních prknech. Účinkoval v různých hrách, včetně Shakespearových dramat. Mimo záři reflektorů je známý svým aktivismem a filantropií. Je obhájcem lidských práv a životního prostředí a často využívá své platformy k tomu, aby se vyjadřoval k otázkám, na kterých mu záleží. Je patronem neziskové organizace Australian Theatre for Young People (ATYP), která poskytuje divadelní vzdělání mladým lidem. Je také velvyslancem australské organizace na ochranu zvířat Voiceless. S partnerkou Katrinou Greenwoodovou má dvě děti a žije v australském Sydney. Od dětství trpí epilepsií.Kdo je Hugo Weaving? Životopis Hugo Weaving, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Hugo Weaving

Národnost: anglo-australská
Datum narození: 4.4.1960
Místo narození: Ibadan, Nigérie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Hugo Weaving? s bližními na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Amygdala? Víte co je Laser game? Rozumíte pojmu Rakytník? Vzpomněli byste si co označuje výraz Letopočet?

Klíčová slova: Hugo Weaving, osobnosti, život, kdo je Hugo Weaving?, životopis, kdy se narodil Hugo Weaving?, herectví, kde se narodil Hugo Weaving?, zajímavosti, osobnost, wikipedie, wiki, biografie, lexikon, vysvětlení, herectví

Pojem Hugo Weaving je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Hugo Weaving ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Hugo Weaving ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Hugo Weaving na Youtube

Najít slovo Hugo Weaving na Google obrázcích

Hledat heslo Hugo Weaving v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Hugo Weaving například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Hugo Weaving? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Hugo Weaving? Kdy se narodil Hugo Weaving? Kde se narodil Hugo Weaving? Hugo Weaving se nachází v sekci Herectví

Kategorie herectví, vlnky herečka, hugo Weaving, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Hugo Weaving dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hugo Weaving i v jiné kategorii než je herectví.