Kdo je to?
Kdo byl Vilém Mathesius? Životopis Vilém Mathesius, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Vilém Mathesius?

Kdo byl Vilém Mathesius? Životopis, informace, biografie, věda

Vilém Mathesius byl český lingvista, patřil k hlavním tvářím tzv. pražské lingvistické školy.
Vystudoval germanistiku a romanistiku na Univerzitě Karlově, později se však věnoval anglistice, kterou na univerzitě i vyučoval.
V roce 1926 s kolegy z Karlovy univerzity založil Pražský lingvistický kroužek, který si na poli evropské jazykovědy velmi rychle vybudoval jméno. Jeho členové navazovali na strukturalistické teorie; věnovali se například tehdy populární komparativní lingvistice, syntaxi či fonologii.
Přestože je díky významu pražské jazykovědné školy známý především pro své příspěvky k lingvistickým otázkám, napsal i mnoho vědeckých prací v oboru anglistiky a literární historie (např. obsáhlé Dějiny literatury anglické I–II nebo Alžbětinské divadlo.)
Věřil také v občanskou angažovanost, podílel se na vydávání časopisů a na výuce mladých lidí. Po okupaci Československa vyšel pod jeho vedením sborník Co daly naše země Evropě a lidstvu.
Byl bratrancem básníka a jazykovědce Bohumila Mathesia.Kdo byl Vilém Mathesius? Životopis Vilém Mathesius, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Vilém Mathesius

Národnost: česká
Datum narození: 3. srpna 1882
Místo narození: Pardubice
Datum úmrtí: 12. dubna 1945

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Vilém Mathesius sdílet se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Katalogový podvod? Vzpomněli byste si na význam slova Zádušní mše? Vzpomněli byste si co znamená slovo Habakuk? Znáte definici termínu Langoš?

Klíčová slova: kde se narodil Vilém Mathesius?, osobnosti, zajímavosti, Vilém Mathesius, Kdy zemřel Vilém Mathesius, narození, lexikon, kdo je Vilém Mathesius?, popis, kdy se narodil Vilém Mathesius?, národnost, Vilém Mathesius, věda, wikipedie, životopis, život

Pojem Vilém Mathesius je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Vilém Mathesius lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Vilém Mathesius ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Vilém Mathesius ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Vilém Mathesius ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Vilém Mathesius ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Vilém Mathesius ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vilém Mathesius například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Vilém Mathesius? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Vilém Mathesius? Kdy se narodil Vilém Mathesius? Kde se narodil Vilém Mathesius? Kdy zemřel Vilém Mathesius? Vilém Mathesius je v kategorii Věda

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Vilém Mathesius třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vilém Mathesius i v jiné kategorii než je věda.