Kdo je to?
Kdo je Jana Černochová? Životopis Jana Černochová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Kdo je Jana Černochová?

Kdo je Jana Černochová? Životopis, informace, biografie, politici

Jana Černochová je česká politička, poslankyně Parlamentu ČR, bývalá starostka Prahy 2, členka ODS. Černochová se narodila v Praze, kde roku 1992 odmaturovala na gymnáziu. Po gymnáziu začala pracovat v bance za bankovní přepážkou. Během práce se přihlásila na kurz bankovnictví a peněžní ekonomie na Fakultě financí a účetnictví na Vysoké Škole Ekonomické (VŠE) v Praze. Kurz úspěšně zakončila v roce 1996.
Rok potom vstoupila do ODS (1997). O rok později začala zasedat v zastupitelstvu pro Prahu 2. Po osmi letech v zastupitelstvu se Černochová stala starostkou. Jako starostka působila v letech 2006-10. Od roku 2010 byla členkou rady a o dva roky později bylo znovu zvolena starostkou Prahy 2. Na Vysoké škole aplikovaného práva získala roku 2009 bakalářský titul. Následně začala studovat mezinárodní vztahy na Metropolitní univerzitě Praha.
Během voleb 2010 byla Černochová zvolena do Dolní komory parlamentu a vzdala se rovněž členství v bezpečnostním výboru sněmovny (byla předsedkyně výboru). Důvodem bylo jmenování Martina Červíčka policejním prezidentem.
V dalších volných roku 2013 byla znovu zvolena do Poslanecké sněmovny a následně ji zvolili jako první místopředsedkyní do poslaneckého klubu ODS.
V roce 2014 byla znovu zvolena jako starostka do dalšího funkčního období. O tři roky později obhájila mandát poslankyně a v poslaneckém klubu ODS také obhájila post první místopředsedkyně.
V dalším roce byla již po čtvrté zvolena starostkou Prahy 2.Kdo je Jana Černochová? Životopis Jana Černochová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Hlavní data o osobě Jana Černochová

Národnost: česká
Datum narození: 26. 10. 1973
Místo narození: Praha, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Jana Černochová s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Hospitace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Augmentace? Vzpomněli byste si na význam slova Čedič? Víte co je Jet lag?

Klíčová slova: životopis, wiki, osobnosti, Jana Černochová, datum narození, osobnost, kdy se narodila Jana Černochová?, narození, lexikon, zajímavosti, kde se narodila Jana Černochová?, život, politici, informace, wikipedie, vysvětlení

Pojem Jana Černochová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Jana Černochová na Youtube

Najít heslo Jana Černochová na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Jana Černochová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Jana Černochová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Jana Černochová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Černochová například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jana Černochová?

Nyní již víte Kdo je to Jana Černochová? Kdy se narodila Jana Černochová? Kde se narodila Jana Černochová? Jana Černochová je v kategorii Politici

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Jana Černochová řekněme třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Černochová i v jiné kategorii než je politici.