Kdo je to?
Kdo byl Čchin Ťiou-šao? Životopis Čchin Ťiou-šao, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Čchin Ťiou-šao

Kdo byl Čchin Ťiou-šao? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Čchin Ťiou-šao, známý též jako Tao-ku, byl čínský matematik, vědec, meteorolog, spisovatel a politik. Ťiou-šao se narodil ve městě C‘-jang. Je pokládán za jednoho z nejvýznamnějších matematiků v celé čínské historii. Jako první uvedl symbol pro nulu v čínské matematice a uměl řešit polynomiální rovnice. V roce 1247 sepsal své nejzásadnější dílo s názvem Matematické pojednání v devíti kapitolách, ve kterém rozepsal tzv. Čínskou větu o zbytcích. Dále zde zmínil Heronův vzorec, který je v Asii znám jako vzorec Čchina Ťiou-šaa.
Roku 1247 se začal hojně využívat jeho vynález – měřič srážek, kterým se sbíraly meteorologické údaje. Později o těchto srážkách sepsal matematická pojednání. Později využíval také měřiče sněhových srážek vyrobených z bambusu, které umístil v horských průsmycích.
Ve své době patřil také k významným politikům a zastával několik důležitých funkcí. Byl však zkorumpovaný a dokonce některé své nepřátele otrávil jedem. To mělo za následek, že jej několikrát zbavili politických funkcí. Přesto patřil k velmi bohatým lidem tehdejší Číny.
Čchin Ťiou-šao zemřel v roce 1261 ve věku 52 let.Kdo byl Čchin Ťiou-šao? Životopis Čchin Ťiou-šao, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Čchin Ťiou-šao

Národnost: čínská
Datum narození: 1208
Místo narození: C‘-jang, Čína
Datum úmrtí: 1261

Popis osobnosti Čchin Ťiou-šao můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Villonská balada? Pamatujete si definici pojmu Tortellini? Znáte pojem Fejk? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nadmořská výška?

Klíčová slova: věda, národnost, narození, národnost, kde se narodil Čchin Ťiou-šao?, osobnost, lexikon, místo narození, osobnosti, wiki, Čchin Ťiou-šao, věda, život, datum úmrtí, kdo to je, životopis

Pojem Čchin Ťiou-šao je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledejte bez špehování slovo Čchin Ťiou-šao ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Čchin Ťiou-šao ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čchin Ťiou-šao ve Wikimedia Commons

Najít heslo Čchin Ťiou-šao ve Wikipedii

Hledat frázi Čchin Ťiou-šao na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čchin Ťiou-šao například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Čchin Ťiou-šao?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byl Čchin Ťiou-šao? Kdy se narodil Čchin Ťiou-šao? Kde se narodil Čchin Ťiou-šao? Kdy zemřel Čchin Ťiou-šao? Čchin Ťiou-šao je v sekci Věda

Kategorie věda, vědec injekce, Čchin Ťiou-šao, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Čchin Ťiou-šao kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Čchin Ťiou-šao i v jiné kategorii než je věda.