Kdo je to?
Kdo byl Čchin Ťiou-šao? Životopis Čchin Ťiou-šao, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Čchin Ťiou-šao?

Kdo byl Čchin Ťiou-šao? Životopis, informace, biografie, věda

Čchin Ťiou-šao, známý též jako Tao-ku, byl čínský matematik, vědec, meteorolog, spisovatel a politik. Ťiou-šao se narodil ve městě C‘-jang. Je pokládán za jednoho z nejvýznamnějších matematiků v celé čínské historii. Jako první uvedl symbol pro nulu v čínské matematice a uměl řešit polynomiální rovnice. V roce 1247 sepsal své nejzásadnější dílo s názvem Matematické pojednání v devíti kapitolách, ve kterém rozepsal tzv. Čínskou větu o zbytcích. Dále zde zmínil Heronův vzorec, který je v Asii znám jako vzorec Čchina Ťiou-šaa.
Roku 1247 se začal hojně využívat jeho vynález – měřič srážek, kterým se sbíraly meteorologické údaje. Později o těchto srážkách sepsal matematická pojednání. Později využíval také měřiče sněhových srážek vyrobených z bambusu, které umístil v horských průsmycích.
Ve své době patřil také k významným politikům a zastával několik důležitých funkcí. Byl však zkorumpovaný a dokonce některé své nepřátele otrávil jedem. To mělo za následek, že jej několikrát zbavili politických funkcí. Přesto patřil k velmi bohatým lidem tehdejší Číny.
Čchin Ťiou-šao zemřel v roce 1261 ve věku 52 let.Kdo byl Čchin Ťiou-šao? Životopis Čchin Ťiou-šao, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Čchin Ťiou-šao

Národnost: čínská
Datum narození: 1208
Místo narození: C‘-jang, Čína
Datum úmrtí: 1261

Líbí se stručný životopis s osobou Čchin Ťiou-šao? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Hrdobec? Rozumíte pojmu Nubuk? Znáte pojem Ubuntu? Znáte pojem HORECA?

Klíčová slova: Čchin Ťiou-šao, místo narození, popis, kdo je Čchin Ťiou-šao?, wiki, kdo to je, biografie, kdy se narodil Čchin Ťiou-šao?, nežijící, věda, národnost, kde se narodil Čchin Ťiou-šao?, národnost, život, narození, informace

Pojem Čchin Ťiou-šao je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Čchin Ťiou-šao zkuste tyto odkazy

Hledat frázi Čchin Ťiou-šao na Google obrázcích

Hledat slovo Čchin Ťiou-šao v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čchin Ťiou-šao ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Čchin Ťiou-šao ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Čchin Ťiou-šao na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Čchin Ťiou-šao například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Čchin Ťiou-šao

Právě nyní již víte Kdo byl Čchin Ťiou-šao? Kdy se narodil Čchin Ťiou-šao? Kde se narodil Čchin Ťiou-šao? Kdy zemřel Čchin Ťiou-šao? Čchin Ťiou-šao je v sekci Věda

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Čchin Ťiou-šao např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Čchin Ťiou-šao i v jiné kategorii než je věda.