Kdo je to?
Kdo je Dave Barry? Životopis Dave Barry, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Dave Barry

Kdo je Dave Barry? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Dave Barry je americký humorista, sloupkař, autor románu.
Dave se narodil v Armonku v New Yorku, kde jeho byl otec David W. Barry presbyteriánským knězem. Navštěvoval Wampus Elementary School, potom studoval na Harold C. Crittenden Junior High School (obě v Armonku) a nakonec Pleasantville High School, kde byl v roce 1965 zvolen "třídním šaškem". V roce 1969 získal bakalářský titul v angličtině na Haverford College. Díky studiu se vyhnul nasazení v konfliktu vietnamské války. Ačkoliv jeho otec je knězem, Dave se označuje jako ateista. Pracovat začal jako novinář v Daily Local News v Pensylvánii. Později byl zaměstnán jako sloupkař v Miami Herald na Floridě. Články napsané Barrym se objevily v sériích a publikacích, jako je Boating, Home Office Computing a Reader’s Digest. Dva z jeho článků byly zařazeny do série Nejlepší americké sportovní psaní. Jeden z jeho sloupků byl dokonce použit jako úvod ke knize „Chceš být pirát? Zde je návod, jak na to!“, která navazovala na Barryho roli při propagaci akce Mezinárodní hovory jako den pirátů (International Talk Like a Pirate Day) - jedná se o svátek, který má připadat na 19. září, kdy mají všichni mluvit jako piráti.
Barryho první román, Big Trouble, vyšel v roce 1999. Kniha byla brzy adaptována do filmové podoby, kterou režíroval Barry Sonnenfeld a hráli v ní Tim Allen, René Russo a Patrick Warburton. Film měl být původně uveden do kin v září 2001, ale po útocích z 11. září 2001 byl odložen, protože příběh mimo jiné zahrnuje pašování jaderné zbraně do letadla. Nakonec byla tedy filmová verze uvedena o rok později, v dubnu 2002. Česky vyšly Barryho humoristické knihy: Dave Barry si na to musí sednout, Dave Barry je z Marsu a z Venuše, Dave Barry v kyberprostoru, Zlozvyky Dava Barryho a Rukověť správného chlapa.
Za své dílo obdržel mnoho cen, nejvýznamnější je jistě Pulitzerova cena.
Kromě psaní se věnuje i hudbě, hraje v kapele Rock Bottom Remainders, a to na sólovou kytaru.
V osobním životě byl Dave zatím třikrát ženatý, poprvé s Annou Shelnuttovou, podruhé s Bett Lennoxovou, s níž má syna Roberta, a potřetí s Michelle Kaufmann, s níž má dceru Sofii a manželství stále trvá.Kdo je Dave Barry? Životopis Dave Barry, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Dave Barry

Národnost: americká
Datum narození: 3. 7. 1947
Místo narození: Armonk

Popis osobnosti Dave Barry můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu SAP? Znáte pojem Rukojeť? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fukar? Vzpomenete si na definici slova Kondenzované mléko?

Klíčová slova: wikipedie, národnost, zajímavosti, wiki, život, osobnosti, kde se narodil Dave Barry?, lexikon, datum narození, informace, biografie, kdo je Dave Barry?, literatura, literatura, místo narození, Dave Barry

Pojem Dave Barry je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Dave Barry v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Dave Barry na Youtube

Zkusit najít Dave Barry na Google obrázcích

Najít heslo Dave Barry ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Dave Barry ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Dave Barry ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dave Barry například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Dave Barry? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Dave Barry? Kdy se narodil Dave Barry? Kde se narodil Dave Barry? Dave Barry se nachází v kategorii Literatura

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Dave Barry kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dave Barry i v jiné kategorii než je literatura.