Kdo je to?
Kdo byla Simone de Beauvoir? Životopis Simone de Beauvoir, osobnosti, slavná žena z kategorie filozofie

Simone de Beauvoir

Kdo byla Simone de Beauvoir? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, filozofie

Simone de Beauvoir byla filosofka, spisovatelka a feministka. Vyrůstala v měšťanské rodině, ve které byl ze strany matky silný katolický vliv. Beauvoir byla vychovávána dle konzervativních norem a vedena k naplňování tradiční ženské role. Rodiče ji poslali do klášterní školy, ale Beauvoir víru brzy opustila a od té doby se až do konce života hlásila k ateismu. Od dětství projevovala silný intelekt a podařilo se jí vystudovat matematiku a filosofii na slavné Sorbonně. Během studia se spřátelila s Jean-Paulem Sartrem, se kterým po celý život udržovala volné partnerství. Po vystudování Sorbonny vyučovala na několika francouzských lyceích, ale postupně se začala věnovat čistě psaní knih.
Od svého odklonu od náboženství se Beauvoir hlásila ke svobodomyslnému způsobu života. To se odrazilo ve vztahu se Sartrem, který byl založený na volnosti a otevřenosti. Takový druh vztahu byl tehdy velmi netradiční a stal se symbolem ženské emancipace. Beauvoir se stále hlouběji zabývala feminismem a útlakem žen. Z těchto podnětů vznikla kniha Druhé pohlaví, která rozebírá druhořadé postavení žen ve společnosti a kritizuje, jakým způsobem jsou ženy tlačeny do předem daných rolí. Kniha je považována za základní dílo feminismu a církev ji zařadila na Index zakázaných knih. Stejně jako Sartre, také Beauvoir je řazena k existencialistické filosofii, byť se sama za existencialistku nepovažovala a soustředila se zejména na společenské otázky spojené s nerovností žen, nedůstojným životem seniorů nebo nedostatečnými právy dělníků. Tato problematika se objevuje také v románech od Simone de Beauvoir, které zároveň obsahují silné autobiografické prvky.Kdo byla Simone de Beauvoir? Životopis Simone de Beauvoir, osobnosti, slavná žena z kategorie filozofie

Hlavní informace o osobě Simone de Beauvoir

Národnost: francouzská
Datum narození: 9. ledna 1908
Místo narození: Paříž, Francie
Datum úmrtí: 14. dubna 1986

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Simone de Beauvoir sdílet s ostatnímina komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Parkán? Vzpomněli byste si co znamená slovo DLNA? Znáte termín Introvert? Víte co je Kauzalita?

Klíčová slova: vysvětlení, wikipedie, kdo je Simone de Beauvoir?, Simone de Beauvoir, život, kdy se narodila Simone de Beauvoir?, zajímavosti, wiki, lexikon, kdo to je, místo narození, Kdy zemřela Simone de Beauvoir, kde se narodila Simone de Beauvoir?, datum úmrtí, osobnosti, filozofie

Pojem Simone de Beauvoir je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Simone de Beauvoir ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Simone de Beauvoir v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Simone de Beauvoir na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Simone de Beauvoir ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Simone de Beauvoir ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Simone de Beauvoir například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Simone de Beauvoir? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byla Simone de Beauvoir? Kdy se narodila Simone de Beauvoir? Kde se narodila Simone de Beauvoir? Kdy zemřela Simone de Beauvoir? Simone de Beauvoir patří do sekce Filozofie

Text vytvořen pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Simone de Beauvoir dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Simone de Beauvoir i v jiné kategorii než je filozofie.