Kdo je to?
Kdo byl Simone de Beauvoir? Životopis Simone de Beauvoir, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Simone de Beauvoir?

Kdo to byl Simone de Beauvoir? Stručný životopis

Simone de Beauvoir byla filosofka, spisovatelka a feministka. Vyrůstala v měšťanské rodině, ve které byl ze strany matky silný katolický vliv. Beauvoir byla vychovávána dle konzervativních norem a vedena k naplňování tradiční ženské role. Rodiče ji poslali do klášterní školy, ale Beauvoir víru brzy opustila a od té doby se až do konce života hlásila k ateismu. Od dětství projevovala silný intelekt a podařilo se jí vystudovat matematiku a filosofii na slavné Sorbonně. Během studia se spřátelila s Jean-Paulem Sartrem, se kterým po celý život udržovala volné partnerství. Po vystudování Sorbonny vyučovala na několika francouzských lyceích, ale postupně se začala věnovat čistě psaní knih.
Od svého odklonu od náboženství se Beauvoir hlásila ke svobodomyslnému způsobu života. To se odrazilo ve vztahu se Sartrem, který byl založený na volnosti a otevřenosti. Takový druh vztahu byl tehdy velmi netradiční a stal se symbolem ženské emancipace. Beauvoir se stále hlouběji zabývala feminismem a útlakem žen. Z těchto podnětů vznikla kniha Druhé pohlaví, která rozebírá druhořadé postavení žen ve společnosti a kritizuje, jakým způsobem jsou ženy tlačeny do předem daných rolí. Kniha je považována za základní dílo feminismu a církev ji zařadila na Index zakázaných knih. Stejně jako Sartre, také Beauvoir je řazena k existencialistické filosofii, byť se sama za existencialistku nepovažovala a soustředila se zejména na společenské otázky spojené s nerovností žen, nedůstojným životem seniorů nebo nedostatečnými právy dělníků. Tato problematika se objevuje také v románech od Simone de Beauvoir, které zároveň obsahují silné autobiografické prvky.Kdo byl Simone de Beauvoir? Životopis Simone de Beauvoir, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Simone de Beauvoir

Národnost: francouzská
Datum narození: 9. ledna 1908
Místo narození: Paříž, Francie
Datum úmrtí: 14. dubna 1986

Popis osobnosti Simone de Beauvoir můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Jojo efekt? Znáte definici termínu Platební brána? Znáte termín Molitan? Pamatujete si definici pojmu Zámková dlažba?

Klíčová slova: původ slova, kdo to je, přesný význam, co je to Simone de Beauvoir?, informace, etymologie, termín, význam pojmu, význam slova, Simone de Beauvoir, odborný výraz, pojem, slovo, popis, definice, synonymum

Pojem Simone de Beauvoir je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Simone de Beauvoir zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Simone de Beauvoir na Youtube

Zkusit najít slovo Simone de Beauvoir ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Simone de Beauvoir ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Simone de Beauvoir ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Simone de Beauvoir například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Simone de Beauvoir

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Simone de Beauvoir? Kdo to byl Simone de Beauvoir? Kdy se narodil Simone de Beauvoir? Kde se narodil Simone de Beauvoir? Kdy zemřel Simone de Beauvoir? Simone de Beauvoir se nachází v sekci filozofie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Simone de Beauvoir řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Simone de Beauvoir i v jiné kategorii než je filozofie.