Kdo je to?
Kdo je Alena Štréblová? Životopis Alena Štréblová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Alena Štréblová?

Kdo je Alena Štréblová? Životopis, informace, biografie, herectví

Alena Štréblová je česká filmová, divadelní a seriálová herečka. Štréblová se narodila v Praze. Po maturitě na střední škole se přihlásila na DAMU, kde byla přijata. Začala studovat loutkářství na katedře alternativního divadla. Studium úspěšně dokončila v roce 1991. Následně nastoupila do amatérského divadla A-studio Rubín, kde byl jejím vedoucím herec Ondřej Pavelka. Následně hostovala ve Studiu Ypsilon, v Divadle Na Zábradlí, v Divadle Sklep nebo v Národním divadle.
Štréblová získala angažmá v Divadle Komedie, Rokoko, Archa nebo v Divadle v Řeznické. Objevila se v divadelních hrách Oresteia a Agamemnón, Don Juan, Zázrak v černém domě, Princ a vlaštovka, Zasněžená romance, Kladivo na divadlo, Tulení žena, Cesta do Compostely nebo Kabelky.
Alena Štréblová se objevila na televizních obrazovkách ve filmech Proč (1987), Krvavý román (1993), Cesta z města (2000), Mazaný Filip (2003), Kuličky (2008), Padesátka (2015), Zločin v Polné (2016) a další.
Objevila se rovněž v televizních seriálech Ordinace v růžové zahradě (2006), 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2008), Život je ples (2012), Ohnivý kuře (2016) a další.Kdo je Alena Štréblová? Životopis Alena Štréblová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alena Štréblová

Národnost: česká
Datum narození: 27. 4. 1966
Místo narození: Praha, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Alena Štréblová? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Dětská skupina? Pamatujete si definici pojmu Doména? Znáte definici termínu Monokultura? Vzpomněli byste si co znamená slovo Derniéra?

Klíčová slova: herectví, kdy se narodila Alena Štréblová?, život, wikipedie, informace, herectví, narození, osobnosti, životopis, biografie, osobnost, lexikon, zajímavosti, Alena Štréblová, datum narození, místo narození

Pojem Alena Štréblová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Alena Štréblová na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Alena Štréblová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Alena Štréblová na Youtube

Hledat heslo Alena Štréblová ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Alena Štréblová ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alena Štréblová například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alena Štréblová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Alena Štréblová? Kdy se narodila Alena Štréblová? Kde se narodila Alena Štréblová? Alena Štréblová je v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Alena Štréblová řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alena Štréblová i v jiné kategorii než je herectví.