Kdo je to?
Kdo je Alena Štréblová? Životopis Alena Štréblová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Alena Štréblová?

Kdo je Alena Štréblová? Životopis, informace, biografie, herectví

Alena Štréblová je česká filmová, divadelní a seriálová herečka. Štréblová se narodila v Praze. Po maturitě na střední škole se přihlásila na DAMU, kde byla přijata. Začala studovat loutkářství na katedře alternativního divadla. Studium úspěšně dokončila v roce 1991. Následně nastoupila do amatérského divadla A-studio Rubín, kde byl jejím vedoucím herec Ondřej Pavelka. Následně hostovala ve Studiu Ypsilon, v Divadle Na Zábradlí, v Divadle Sklep nebo v Národním divadle.
Štréblová získala angažmá v Divadle Komedie, Rokoko, Archa nebo v Divadle v Řeznické. Objevila se v divadelních hrách Oresteia a Agamemnón, Don Juan, Zázrak v černém domě, Princ a vlaštovka, Zasněžená romance, Kladivo na divadlo, Tulení žena, Cesta do Compostely nebo Kabelky.
Alena Štréblová se objevila na televizních obrazovkách ve filmech Proč (1987), Krvavý román (1993), Cesta z města (2000), Mazaný Filip (2003), Kuličky (2008), Padesátka (2015), Zločin v Polné (2016) a další.
Objevila se rovněž v televizních seriálech Ordinace v růžové zahradě (2006), 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2008), Život je ples (2012), Ohnivý kuře (2016) a další.Kdo je Alena Štréblová? Životopis Alena Štréblová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Alena Štréblová

Národnost: česká
Datum narození: 27. 4. 1966
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alena Štréblová sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Dětská skupina? Znáte pojem Ultrazvuk? Znáte definici termínu Úhlová bruska? Vzpomenete si na definici slova Malá kopaná?

Klíčová slova: popis, národnost, herectví, lexikon, životopis, datum narození, biografie, wiki, zajímavosti, Alena Štréblová, osobnosti, kdo je Alena Štréblová?, herectví, osobnost, vysvětlení, kdy se narodila Alena Štréblová?

Pojem Alena Štréblová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alena Štréblová ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Alena Štréblová ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Alena Štréblová ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Alena Štréblová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Alena Štréblová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alena Štréblová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alena Štréblová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Alena Štréblová? Kdy se narodila Alena Štréblová? Kde se narodila Alena Štréblová? Alena Štréblová patří do kategorie Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alena Štréblová dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alena Štréblová i v jiné kategorii než je herectví.