Kdo je to?
Kdo byl James Joseph Sylvester? Životopis James Joseph Sylvester, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

James Joseph Sylvester

Kdo byl James Joseph Sylvester? Životopis, informace, biografie, věda

James Joseph Sylvester byl anglický matematik, fyzik a profesor na oxfordské univerzitě, který významně přispěl v oblastech teorie čísel, kombinatoriky a lineární algebry. Sylvester se narodil v Londýně do rodiny židovského kupce.
Sylvester studoval od 14 let na University of London. Studium však musel předčasně ukončit, protože několikrát bodl spolužáka nožem. Následně nastoupil na Liverpool Royal Institution. V roce 1831 začal studovat na St. John’s College v Cambridge. Studium musel kvůli nemoci protáhnout o 2 roky. I tak se stal druhým nejlepším studentem matematiky v Cambridge (1837). Kvůli židovskému původu nezískal vysokoškolský titul a později ani Smith’s prize (cena byla každý rok udělována studentovi matematiky a teoretické fyziky).
V roce 1838 se Sylvester stal profesorem přírodních věd na Unviersity College v Londýně a o rok později se stal členem Royal Society (1839). V roce 1841 se přestěhoval do USA, kde získal místo profesora matematiky na University of Virginia. Univerzitu však opustil po několika měsících, protože při jedné přednášce bodl studenta ukazovátkem. Poté pobýval v New Yorku až do roku 1843, kdy byl opět kvůli svému židovskému původu odmítnut na Columbia University.
Po návratu do Anglie byl přijat roku 1844 v právnické firmě Equity and Law Life Assurance Society, kde následně působil jako výkonný ředitel. V té době se spřátelil s matematikem Arthurem Cayleyem.
Profesorem matematiky se stal až v roce 1855 na Royal Military Academy v londýnském Woolwichi, kde působil až do roku 1869.
Bakalářský a magisterský titul z Cambridge konečně obdržel roku 1872. O 4 roky později se vydal znovu do USA a stal se profesorem matematiky na John Hopkins University v Baltimoru (1876). Na univerzitě založil v roce 1878 nejstarší matematické noviny American Journal of Mathematics.
Sylvester se po 5 letech v USA vrátil zpět do Anglie, kde získal místo profesora geometrie na Oxfordské univerzitě. Vyučoval zde v letech 1883-1892.
Během svého života dal vzniknout pojmům jako matrix, graf, determinant. Mezi jeho nejznámější matematické objevy patří Sylvestrova posloupnost, Sylvestrův zákon setrvačnosti, Sylvestrovo kritérium či Sylvestrova matice.
Na jeho počest je Královskou společností udělována Sylvestrova medaile.
James Joseph Sylvester zemřel v roce 1897 ve věku 82 let.Kdo byl James Joseph Sylvester? Životopis James Joseph Sylvester, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě James Joseph Sylvester

Národnost: anglická
Datum narození: 3. 9. 1814
Místo narození: Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 15. 3. 1897

Popis osobnosti James Joseph Sylvester můžete sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Stalking? Znáte definici termínu Stáž? Víte co je Umeocet? Pamatujete si definici pojmu Piperin?

Klíčová slova: wikipedie, datum narození, lexikon, datum úmrtí, nežijící, James Joseph Sylvester, život, kdy se narodil James Joseph Sylvester?, Kdy zemřel James Joseph Sylvester, vysvětlení, James Joseph Sylvester, popis, kdo to je, místo narození, životopis, kdo je James Joseph Sylvester?

Pojem James Joseph Sylvester je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín James Joseph Sylvester ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem James Joseph Sylvester ve Wikipedii

Zkusit najít termín James Joseph Sylvester ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem James Joseph Sylvester ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo James Joseph Sylvester na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo James Joseph Sylvester například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to James Joseph Sylvester?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl James Joseph Sylvester? Kdy se narodil James Joseph Sylvester? Kde se narodil James Joseph Sylvester? Kdy zemřel James Joseph Sylvester? James Joseph Sylvester se nachází v kategorii Věda

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka James Joseph Sylvester dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Joseph Sylvester i v jiné kategorii než je věda.