Kdo je to?
Kdo je David Morrell? Životopis David Morrell, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Kdo je David Morrell?

Kdo je David Morrell? Životopis, informace, biografie, literatura

David Morrel je kanadsko-americký spisovatel, prozaik a novelista, který nejvíce píše thrillery.
David se narodil 24. dubna 1943 v kanadském městě Kitchener, jeho otec George Morrell byl letcem, matka Beatrice se živila jako čalounice. Chlapec se rozhodl věnovat se psaní v 17 letech, a to poté, co byl inspirován klasickým televizním seriálem Route 66. Aby měl i nějaké teoretické základy, zapsal se na St. Jerome´s University, kde získal bakalářský titul z angličtiny, poté se přestěhoval do USA a pokračoval ve studiu na Pensylvánské státní univerzitě, odkud si odnesl tituly M.A. a Ph.D. z americké literatury. Během studia se setkal se spisovatelem Phillipem Klassem (píšícím pod pseudonymem William Tenn) a od něj získal základy psaní sci-fi. V roce 1970 začal sám pracovat jako profesor angličtiny na Universitě v Iowě. O dva roky později vyšel jeho první román s názvem První krev (znát jej budete jako zfilmovaný z roku 1982 pod názvem Rambo, i když televizní a literární podoba si nejsou příliš podobné). Dalším románem pak bylo Bratrstvo Růže, opět zfilmováno, tentokrát roku 1989, a to v minisérii s Robertem Mitchumem v hlavní roli. V roce 1986 se Morrell vzdal svého působení na univerzitě, aby se mohl věnovat psaní na plný úvazek. To mu přineslo již v roce 1988 ocenění Horror Writers Association za nejlepší novelu - bylo to za novelu s názvem Oranžová znamená úzkost, modrá šílenství. Také se stal spoluprezidentem organizace International Thriller Writers.
Morrell je ženatý, se svou ženou má dceru Sarii a syna Matthewa. Syn však bohužel zemřel na Ewingův syndrom, což je vzácné onemocnění rakoviny kostí. Stejné nemoci podlehla v roce 2009 i jeho vnučka. Morrell ovlivněný těmito tragickými událostmi napsal paměti o Matthewovi s názvem Fireflies a román Zoufalá opatření, jehož hlavní hrdina také prožívá ztrátu syna.
David Morrell se ze smutných událostí snažil dostat absolvováním National Outdoor Leadership, což je výcvik zaměřený na přežití ve volné přírodě. Absolvoval také akademii G. Gordona Liddyho, kde byl vycvičen pro detektivní a bezpečnostní služby. Kromě toho je členem Asociace zvláštních služeb. Naučil se mimo jiné zacházet se zbraněmi i pilotovat malé letadlo, což všechno využil pro své literární tvoření. V roce 1993 se stal americkým občanem a od té doby žije v Santa Fe v Novém Mexiku.Kdo je David Morrell? Životopis David Morrell, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní data o osobě David Morrell

Národnost: kanadsko-americká
Datum narození: 24. 4. 1943
Místo narození: Kitchener, Ontario (Kanada)

Tento text (David Morrell) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Třtinový cukr? Víte, co je to Alergie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Podnebí? Rozumíte pojmu Dezinfekce?

Klíčová slova: literatura, osobnosti, David Morrell, kdy se narodil David Morrell?, wikipedie, národnost, lexikon, datum narození, narození, vysvětlení, život, životopis, místo narození, osobnost, informace, kde se narodil David Morrell?

Pojem David Morrell je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu David Morrell lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo David Morrell ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo David Morrell ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín David Morrell na Google obrázcích

Najít pojem David Morrell ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem David Morrell ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo David Morrell například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je David Morrell? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to David Morrell? Kdy se narodil David Morrell? Kde se narodil David Morrell? David Morrell je v kategorii Literatura

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka David Morrell dejme tomu na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Morrell i v jiné kategorii než je literatura.