Kdo je to?
Kdo je David Morrell? Životopis David Morrell, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

David Morrell

Kdo je David Morrell? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

David Morrel je kanadsko-americký spisovatel, prozaik a novelista, který nejvíce píše thrillery.
David se narodil 24. dubna 1943 v kanadském městě Kitchener, jeho otec George Morrell byl letcem, matka Beatrice se živila jako čalounice. Chlapec se rozhodl věnovat se psaní v 17 letech, a to poté, co byl inspirován klasickým televizním seriálem Route 66. Aby měl i nějaké teoretické základy, zapsal se na St. Jerome´s University, kde získal bakalářský titul z angličtiny, poté se přestěhoval do USA a pokračoval ve studiu na Pensylvánské státní univerzitě, odkud si odnesl tituly M.A. a Ph.D. z americké literatury. Během studia se setkal se spisovatelem Phillipem Klassem (píšícím pod pseudonymem William Tenn) a od něj získal základy psaní sci-fi. V roce 1970 začal sám pracovat jako profesor angličtiny na Universitě v Iowě. O dva roky později vyšel jeho první román s názvem První krev (znát jej budete jako zfilmovaný z roku 1982 pod názvem Rambo, i když televizní a literární podoba si nejsou příliš podobné). Dalším románem pak bylo Bratrstvo Růže, opět zfilmováno, tentokrát roku 1989, a to v minisérii s Robertem Mitchumem v hlavní roli. V roce 1986 se Morrell vzdal svého působení na univerzitě, aby se mohl věnovat psaní na plný úvazek. To mu přineslo již v roce 1988 ocenění Horror Writers Association za nejlepší novelu - bylo to za novelu s názvem Oranžová znamená úzkost, modrá šílenství. Také se stal spoluprezidentem organizace International Thriller Writers.
Morrell je ženatý, se svou ženou má dceru Sarii a syna Matthewa. Syn však bohužel zemřel na Ewingův syndrom, což je vzácné onemocnění rakoviny kostí. Stejné nemoci podlehla v roce 2009 i jeho vnučka. Morrell ovlivněný těmito tragickými událostmi napsal paměti o Matthewovi s názvem Fireflies a román Zoufalá opatření, jehož hlavní hrdina také prožívá ztrátu syna.
David Morrell se ze smutných událostí snažil dostat absolvováním National Outdoor Leadership, což je výcvik zaměřený na přežití ve volné přírodě. Absolvoval také akademii G. Gordona Liddyho, kde byl vycvičen pro detektivní a bezpečnostní služby. Kromě toho je členem Asociace zvláštních služeb. Naučil se mimo jiné zacházet se zbraněmi i pilotovat malé letadlo, což všechno využil pro své literární tvoření. V roce 1993 se stal americkým občanem a od té doby žije v Santa Fe v Novém Mexiku.Kdo je David Morrell? Životopis David Morrell, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní data o osobě David Morrell

Národnost: kanadsko-americká
Datum narození: 24. 4. 1943
Místo narození: Kitchener, Ontario (Kanada)

Tento text (David Morrell) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Veletucet? Víte co je Balustráda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sekt? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fair trade?

Klíčová slova: život, osobnost, životopis, kdo je David Morrell?, kdy se narodil David Morrell?, wikipedie, popis, místo narození, informace, David Morrell, vysvětlení, literatura, wiki, David Morrell, osobnosti, datum narození

Pojem David Morrell je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo David Morrell ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem David Morrell na Youtube

Hledat frázi David Morrell ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo David Morrell ve Wikipedii

Najít pojem David Morrell na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo David Morrell například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to David Morrell?

Teďka již bezesporu víte Kdo je to David Morrell? Kdy se narodil David Morrell? Kde se narodil David Morrell? David Morrell patří do kategorie Literatura

Kategorie literatura, spisovatel, david Morrell, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka David Morrell řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Morrell i v jiné kategorii než je literatura.