Kdo je to?
Kdo je Chris Hemsworth? Životopis Chris Hemsworth, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Chris Hemsworth

Kdo je Chris Hemsworth? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Christpher „Chris“ Hemsworth je australský filmový a televizní herec, filmový producent. Hemsworth se narodil v australském Melbourne učitelce angličtiny a poradci v sociálních službách. Chris má další dva bratry (Liam a Luke), kteří se také věnují herectví.
Hemsworth se před kamerou objevil poprvé v roce 2002 v australských seriálech The Saddle Club, Marshall Law a Guinevere Jones. V letech 2004-2007 vytvořil roli v mýdlově opeře Home and Away (Kim Hyde).
Ve filmu si poprvé zahrál v roce 2009 ve sci-fi snímku Star Trek (George Kirk). Stejnou roli si zahrál i v pokračování Star Trek: Do temnoty (2013). Po filmech Dokonalý únik (2009) a Cash (2010) dostal svou životní roli severského boha Thora ve stejnojmenném filmu z roku 2011. V roli Thora se od té doby objevil ve snímcích Avengers (2012), Thor: Temný svět (2013), Avengers: Age of Ultron (2015), Doctor Strange (2016), Thor: Ragnarok (2017), Avengers: Infinity War (2018), Avengers: Endgame (2019) a Thor: Láska jako hrom (2022).
Dále se představil v úspěšných filmech Sněhurka a lovec (2012), Rivalové (2013), V srdci moře (2015), Krotitelé duchů, Lovec: Zimní válka (2016), Vyproštění (2020) nebo Spiderhead (2022). Na filmech Vyproštění a Spiderhead pracoval také jako producent.
Chris Hemsworth je od roku 2010 ženatý se španělskou herečkou Elsou Pataky. Společně mají dceru Indii (*2012) a dvojčata Tristana a Sashu (*2014).Kdo je Chris Hemsworth? Životopis Chris Hemsworth, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Chris Hemsworth

Národnost: australská
Datum narození: 11. 8. 1983
Místo narození: Melbourne, Austrálie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Chris Hemsworth sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Token? Pamatujete si definici pojmu Keratin? Vzpomenete si na definici slova Kontemplace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pyrolýza?

Klíčová slova: Chris Hemsworth, osobnosti, životopis, kde se narodil Chris Hemsworth?, wiki, život, kdy se narodil Chris Hemsworth?, zajímavosti, kdo je Chris Hemsworth?, popis, osobnost, informace, narození, národnost, herectví, Chris Hemsworth

Pojem Chris Hemsworth je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít výraz Chris Hemsworth ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Chris Hemsworth ve Wikipedii

Vyhledat slovo Chris Hemsworth ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Chris Hemsworth ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Chris Hemsworth na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chris Hemsworth například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Chris Hemsworth?

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Chris Hemsworth? Kdy se narodil Chris Hemsworth? Kde se narodil Chris Hemsworth? Chris Hemsworth je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herečka blond dlouhé, chris Hemsworth, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Chris Hemsworth třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Chris Hemsworth i v jiné kategorii než je herectví.