Kdo je to?
Kdo byla Alice Jeruzalémská? Životopis Alice Jeruzalémská, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Alice Jeruzalémská

Kdo byla Alice Jeruzalémská? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, panovníci

Alice Jeruzalémská byla kněžna, která pocházela z Antiochie. Narodila se roku 1108 jako jedna ze čtyř dcer jeruzalémského krále Balduina II. a jeho ženy a princezny Morfie.
V osmnácti letech se provdala za Bohemunda II. – syna normanského válečníka Bohemunda z Tarentu (1126). Z manželství brzy vzešla dcera Konstancie (*1127). V roce 1130 Bohemund II. padl v boji a Alice Jeruzalémská se chopila vlády a sama se prohlásila za regentku. Vládla však jen do doby, než přišel její otec Balduin Jeruzalémský. Alice sice před ním zavřela městské brány, ale po vyjednávání byla vyhnána do Latakie. Místo ní byl králem Balduinem II. jmenován vládcem Antiochie hrabě Joscelin II. z Courtenay.
V roce 1131 nabrala situace v Antiochii jiný směr. Král Balduin II. zemřel, stejně tak regent Joscelin I. z Courtenay. Na jeho místo měl usednout jeho syn Joscelin II. z Edessy, ale to se nelíbilo místním baronům. Proto povolali Alici, aby se vrátila. To však pobouřilo nového jeruzalémského krále Fulka, který vytáhl s armádou do Antiochie. Po několika menších bitvách a vojenské převaze byla Alice opět nucena odejít do Latakie.
O čtyři roky později chtěla Alice provdat svou malou dceru Konstancii za Manuela – syna císaře Konstantinopole. To se však nelíbilo franckým rytířům a ani duchovním, kteří nařídili jeruzalémskému králi Fulkovi, aby našel vhodného ženicha pro Konstancii. Nabídku přijal mladší syn akvitánského vévody Raimond z Poitiers, který se v roce 1136 oženil s tehdy devítiletou Konstancií. Alice Jeruzalémská tak nadobro odešla do Latakie, kde nakonec zemřela roku 1151 ve věku 43 let.Kdo byla Alice Jeruzalémská? Životopis Alice Jeruzalémská, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Alice Jeruzalémská

Datum narození: 1108
Místo narození: Jeruzalém
Datum úmrtí: 1151

Sdílejte tuto stránku s osobností Alice Jeruzalémská s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Griliáš? Rozumíte pojmu Imatrikulace? Znáte definici termínu Prameniště? Znáte pojem Variabilní náklady?

Klíčová slova: Alice Jeruzalémská, panovníci, národnost, osobnost, datum narození, Alice Jeruzalémská, nežijící, životopis, wikipedie, osobnosti, život, Kdy zemřela Alice Jeruzalémská, kde se narodila Alice Jeruzalémská?, kdo je Alice Jeruzalémská?, kdy se narodila Alice Jeruzalémská?, zajímavosti

Pojem Alice Jeruzalémská je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Alice Jeruzalémská

Zkusit najít výraz Alice Jeruzalémská ve Wikislovníku

Vyhledat termín Alice Jeruzalémská ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Alice Jeruzalémská ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Alice Jeruzalémská ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alice Jeruzalémská ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alice Jeruzalémská například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Alice Jeruzalémská? Stručná biografie

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo byla Alice Jeruzalémská? Kdy se narodila Alice Jeruzalémská? Kde se narodila Alice Jeruzalémská? Kdy zemřela Alice Jeruzalémská? Alice Jeruzalémská patří do sekce Panovníci

Kategorie panovníci, český král, alice Jeruzalémská, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Alice Jeruzalémská dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alice Jeruzalémská i v jiné kategorii než je panovníci.